MENÜ
İstanbul 15/22
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
GE AEROSPACE HALKA AÇILDI
Havacılık Haberleri
2 Nisan 2024 Salı 16:40

GE AEROSPACE HALKA AÇILDI

GE Aerospace, GE Vernova bölünme işleminin tamamlanmasının ardından bağımsız, yatırım sınıfı halka açık şirket olarak faaliyete başlıyor

GE Aerospace, bugün GE Vernova ayrılmasının tamamlanmasının ardından uçuşun geleceğini tanımlayan, bağımsız halka açık bir şirket olarak resmen faaliyete geçtiğini duyurdu.

GE Aerospace, New York Menkul Kıymetler Borsası'nda (NYSE) "GE" kodu altında işlem görecek. Bugün, ABD ve Kanada için Doğu Saatine göre 9.30’da, GE Aerospace ve GE Vernova NYSE'de açılış zilini birlikte çalacak.

GE Aerospace Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su H. Lawrence Culp Jr. yaptığı açıklamada; "Üç bağımsız, halka açık şirketin başarılı bir şekilde faaliyete geçmesiyle birlikte bugün, GE'nin yıllar süren dönüşümünde tarihi bir adım atıyoruz. Ekibimizle, zorluklar karşısındaki güçlü duruşları ve bu belirleyici anı başarma konusundaki kararlılıklarından dolayı büyük gurur duyuyorum" dedi.

Culp sözlerine şöyle devam etti: "GE Aerospace, bir asırlık öğrenme ve GE'nin inovasyon mirasını ileriye taşıma hedefi üzerine inşa edilmiş güçlü bilançosuyla uçuşun geleceğini keşfetmeye, insanları göklere yükseltmeye ve onları güvenli şekilde evlerine ulaştırmaya daha fazla odaklanarak ilerleyişini sürdürecek. Tescilli yalın işletme modelimiz olan FLIGHT DECK'i temel alarak müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve hissedarlarımızın hizmetinde tam potansiyelimizi ortaya koyacağımızdan eminim."

Dünya çapında yaklaşık 44.000 ticari motor ve yaklaşık 26.000 askeri ve savunma motoruyla halihazırda kurulu bir altyapıya sahip olan GE Aerospace, hizmetler, itki gücü ve sistemler alanında kök salmış bir dünya lideridir. Şirket, 2023 yılında %70'i hizmetlerden ve motor yenileme pazarının güçlü ekonomisinden kaynaklanan yaklaşık 32 milyar dolar tespit edilmiş gelir elde etti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Airkule