MENÜ
İstanbul 15/22
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
FLYARYSTAN 'AOC' ALDI
Havacılık Haberleri
5 Nisan 2024 Cuma 09:37

FLYARYSTAN 'AOC' ALDI

FlyArystan, Hava Operatörü Sertifikası’nı (AOC) aldı

Air Astana Anonim Şirketi ("Air Astana" ve iştiraki FlyArystan ile birlikte "Grup"), bünyesindeki düşük maliyetli havayolu markası FlyArystan, Kazakistan Havacılık İdaresi'nden (AAK) Hava Operatörü Sertifikası'nı (AOC) aldı.

Kazakistan Havacılık İdaresi tarafından kapsamlı bir denetim ve inceleme sürecinin ardından 1 Nisan 2024 tarihinde verilen sertifika, FlyArystan'ın hem yerel havacılık mevzuatına hem de uluslar arası operasyonel standartlara uygunluğunu gösteriyor.

2019'daki lansmanından bu yana FlyArystan, Air Astana AOC altında faaliyet göstermekteydi. FlyArystan, kendine ait uçuş operatörlüğü (AOC) kapsamında, operasyonlarını düşük maliyetli taşıyıcı modeliyle daha etkin bir şekilde uyumlu hale getirebilecek ve ek büyüme fırsatlarını takip edebilecek. FlyArystan, halen Grubun yüzde yüz iştiraki durumunda...

Air Astana Grubu CEO'su Peter Foster şunları söyledi:

"Air Astana Grubu iki farklı ve birbirini tamamlayan havayolu markasından oluşmaktadır. FlyArystan, beş yıl önceki lansmanından bu yana Kazakistan'da pazar lideri haline gelirken, pazarı canlandırarak 2023 yılında 3,6 milyon yolcuya düşük maliyetli hava yolculuğu sağladı ve filosunu dört uçaktan 18'e çıkardı. 2024 yılında altı uçak daha teslim edilecek. Bu da FlyArystan'ın kendi operatör sertifikasını alması için doğru zaman olduğunu gösteriyor ve havayolunun artan kapasitesini ve operasyonel kompleks yapısını yansıtıyor. Bu sertifika, FlyArystan'ın uluslar arası genişleme fırsatlarını takip ederken büyümeye devam etmesi için gerekli yasal çerçeveyi sağlamaktadır."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Airkule