MENÜ
İstanbul 21/28
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
EMIRATES IATA PLATFORMUNDA
Havacılık Haberleri
6 Haziran 2024 Perşembe 13:13

EMIRATES IATA PLATFORMUNDA

Emirates, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) Türbülans Algılama Platformu'na katıldı

Emirates, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) Türbülans Algılama Platformu'na katıldığını duyurdu. Havayolu, aynı zamanda Lufthansa Systems'in mobil navigasyon çözümü olan Lido mPilot'un en son sürümüne IATA platformunu entegre eden ilk havayolu olacak.

Bu platformların bir araya getirilmesi sayesinde pilotlara anlık ve yüksek hassasiyetli türbülans bilgileri ve tahminleri sunan yeni teknolojilerle birlikte zengin miktarda veri sağlanacak. Bu entegrasyon, uçuş güvenliğini artırmanın yanı sıra daha verimli navigasyon ve optimize edilmiş uçuş programları ile türbülanslı bölgelerden kaçınmak için en iyi uçuş rotalarını planlama imkânı sunacak. 

IATA Türbülans Algılama Platformu ile birlikte havayolu, platforma veri katkısında bulunan tüm havayolları ile türbülans raporlarını otomatik olarak paylaşmak için 140'tan fazla uçağını gerekli olan uçak içi yazılım ile donattı. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Emirates filosuna katılacak olan Airbus A350 ile Boeing 777-9, 777-8 ve B787 gibi tüm yeni uçakların programa katılması sağlanacak.

Emirates Uçuş Operasyonlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kaptan Hassan Alhammadi konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “IATA'nın Türbülans Algılama platformuna aktif olarak katılmak ve pilotlarımızı Lufthansa Systems'ın mobil navigasyon çözümü Lido mPilot gibi sektörün en son teknolojileriyle donatmak, her uçuşta operasyonel güvenlik, verimlilik ve yolcu konforu sağlama taahhüdümüzün bir parçası. Ayrıca Orta Doğu’daki uçuş ağımız ve Afrika, Asya, Avustralya ve diğer bölgelerdeki geniş bağlantılarımız aracılığıyla türbülansla ilgili verilere katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Bu entegrasyon, türbülansı ve değişen hava durumunu daha da hassas ve etkili bir şekilde yönetmek için gelişmiş endüstri bilgisinin oluşturulmasına yardımcı olacak. Bu sadece bir başlangıç. Yolcularımızın daha sorunsuz yolculukların keyfini çıkarabilmeleri için uçuş deneyimini daha da ileri seviyeye taşımak amacıyla daha gelişmiş teknolojileri entegre etme planlarımız devam ediyor.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Airkule