MENÜ
İstanbul 15/22
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
DOSTLUĞUN 70. YILINDA KORE TURU
Seyahat Rotası
20 Temmuz 2023 Perşembe 10:53

DOSTLUĞUN 70. YILINDA KORE TURU

Dostluğun 70. yılında eğlence ve anlam dolu, Türkiye’ye özel kore tur programları başladı

Kore Turizm Organizasyonu (KTO) ve Asiana Havayolları, iki ülkenin kardeşliğini pekiştirmek ve Kore Savaşı ateşkesinin 70. yılı ile Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla Kore Dostluk ve Kültür Turu’nu düzenliyor.

21-30 Haziran arasında ilki gerçekleştirilen tur programında, Türkiye'de yaşayan Kore Gazi ve Şehitlerinin yakınlarının katılımıyla Busan'daki Birleşmiş Milletler Şehitliği’nde Çelenk Koyma Töreni düzenlendi. Unutulmaz bir deneyim sunan Kore Dostluk ve Kültür Turu, 6 Eylül ve 18 Ekim tarihlerinde düzenlenmeye devam edecek. Kore Gazi ve Şehit yakınları için tur fiyatında özel indirim sağlanmakta.

27 Temmuz 1953’teki Kore Savaşı ateşkesinin 70. ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıldönümü olan bu anlamlı yılda, kardeş ülke Türkiye'ye şükran duygularını ifade etmek ve aralarındaki kardeşlik bağlarını daha da güçlendirmek amacıyla çok özel bir tur programı düzenlendi. KTO ve Asiana Havayolları, Türk Muharip Gaziler Derneği ile tanıtım ve işbirliği amacıyla 05 Nisan’da, Ankara'da bir mutabakat zaptı imzaladı. Kore gazi ve şehit yakınları, resmî belgeleri sunmaları ve belirli seyahat acenteleri aracılığı ile başvurmaları halinde Eylül ve Ekim programları için özel indirimden faydalanabilirler.

21-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen ilk tur programına 10'u Kore Gazilerinin yakınları olmak üzere toplam 18 ziyaretçi katıldı. 2007'den beri Türkiye'de yaşayan, Ayla filmi, Elin Oğlu ve Survivor programlarıyla hafızamıza kazınan, dostumuz ve içimizden biri olan ünlü influencer Chaby Han da bu tura katılarak turun akışını özel bir açıdan videoya çekti. Chaby Han’ın bu değerli programı takipçileri ve tüm kamuoyu ile ağustos ayı içerisinde paylaşacağı öngörülüyor. Kore Dostluk ve Kültür Turu kapsamında; Kore kültürü, sanatı, turistik-tarihi güzellikleri, Kore lezzetleri, eğlenceli aktivite ve gösterilerinin yanı sıra Kore Savaşı ile ilgili bölgeler ziyaret edilerek 25 Haziran Pazar günü Kore Devlet Yetkilileri Busan Birleşmiş Milletler Şehitliği'nde hazır bulundu. Kore gazi ve şehitlerimiz için Çelenk Koyma ve Anma Töreni gerçekleştirildi.

06 Eylül ve 18 Ekim’de yeniden düzenlenecek olan tur organizasyonunun içeriğinde; Kore’yi yakından anlayabilmek ve kültür yakınlaşmasını sağlamak adına Kore Yemekleri Yapım Atölyesi, Busan’ın nefes kesen güzelliğini yakından görmek, keyifli ve bol dinlenmeli şehir manzaraları eşliğinde güzel zaman geçirmek için gerçekleştirilecek olan Busan Yat Gezisi, 2009 yılında restore edilen karakteristik Gamcheon Köyü’nde rengarenk evler-sokak graffitileri ve heykeller, X the Sky ile gökyüzünden Busan şehrini panoramik keşif, Kore’nin meşhur alışveriş caddelerinin gezilmesi seyahate keyif katan unsurlar arasında olacak. Busan’daki eşsiz deneyim Haeundae Sahil Treni ile Kore’nin denizle birleşen bambaşka görselliklerine keyifli bir tren seyahati ile farkı açıdan da bakabilmek de mümkün olacak. Unesco Dünya Kültür Mirası Alanları olan Gyeongju bölgesi ve Haedong Yonggungsa Tapınağı, Kore Halk Köyü gibi tarihi-kültürel yerler de ülkeyi yakından tanıtan güzelliklerin yanısıra tura değer katan diğer unsurlar.. Tüm bunların yanı sıra, Busan’daki Birleşmiş Milletler Anıt Parkı’nda Türk Şehitliği ziyareti, Yongin-Seoul’de Türk Kahraman Askerleri Anıtı ve Kuzey ile Güney Kore’yi ayıran savaş sonrasında yapılan askerden arındırılmış DMZ bölgesinin keşfi de tur programının renkleri arasında.

Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi Direktörü Hyuncho Cho, program hakkında "İki ülke arasındaki bağı pekiştirmek ve minnettarlığımızı ifade etmek için Kore Dostluk ve Kültür Turu’na öncülük etmekten dolayı çok mutluyuz. Bu vesileyle, bu kampanyayı birlikte düzenlediğimiz için Asiana Airlines'a teşekkürlerimi sunmak ve tur programlarımızı destekleyen Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Kore Gazileri Anma Topluluğu ve Gyeonggi Turizm Organizasyonu'na da desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Asiana Airlines Genel Müdürü Gukhee Kim, "Bu anlamlı tur programıları için, biz de Kore menşeili bir Havayolu olarak katkıda bulunmayı görev bildik. Gaziler ve aileleri için yapılacak tur programları için uçak biletlerinde çok ciddi indirimler sunarak, organize edilecek tur programlarının maliyetinin düşmesine katkı sağlamayı amaçladık. Ayrıca haftanın 4 günü İstanbul’dan Kore’ye konforlu bir seyahat için büyük gövdeli Boeing 777 uçaklarımızla 835 USD’den başlayan bilet fiyatlarımızla, turların yanı sıra münferiden de Kore’yi ziyaret etmek isteyenler için imkan sunmaktayız” diye konuştu. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Airkule