MENÜ
İstanbul 17/25
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AYJET-DIAMOND İŞBİRLİĞİ
Havacılık Haberleri
13 Kasım 2023 Pazartesi 12:43

AYJET-DIAMOND İŞBİRLİĞİ

AYJET Uçuş Okulu, Diamond Aircraft ile işbirliğini genişletti

AYJET Uçuş Okulu ve Diamond Aircraft arasında 9 Kasım günü Portekiz'in Cascais kentinde düzenlenen Avrupa Uçuş Eğitim Etkinliğinde (EATS) bir adet Diamond Aircraft DA42 FNPT II uçuş simülatörü sipariş anlaşması imzalandı. Bu simülatörle AYJET'in yakın zamanda 26 adet olacak tek motorlu DA20 ve beş adet çift motorlu DA42 uçağından oluşan Diamond Aircraft filosu Aletli Uçuş Eğitimlerine destek sağlanacak.

Türk Hava Kuvvetleri ve ticari havayolu şirketlerinde uzun yıllar hizmet vermiş, deneyimli kaptan pilotlardan oluşan seçkin bir grup tarafından kurulan ve Türk Hava Yolları, SunExpress, Pegasus Havayolları'nın gelecekteki pilotlarına uçuş eğitimi veren saygın bir uçuş okulu olan AYJET ile Merkezi Avusturya'da bulunan ve Genel Havacılık sektörünün önde gelen uçak üreticileri arasında yer alan Diamond Aircraft arasında imzalanan sözleşme kapsamında AYJET’in yeni DA42 FNPT II simülatörünü 2024 yılının ilk çeyreğinde teslim alması planlanıyor.

2021 yılında Diamond Aircraft Yetkili Servis Merkezi olarak da yetkilendirilen AYJET Uçuş Okulu’nun Genel Müdürü Celal Cingöz, AYJET filosunun ana unsuru ve lokomatifi olan Diamond uçaklarının üretici firması Diamond Aircraft ile uzun süredir devam eden işbirliğine bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Cingöz, aralarında B737-800 NG simülatörünün de bulunduğu tek motor, çift motor ve MCC simülatörlerine Diamond Aircraft DA42 FNPT II uçuş simülatörünün de dahil olmasının simülatör eğitimlerindeki verimliliği daha da arttıracağını ifade etti.

Diamond Aircraft Satış Direktörü Jane Wang ise Diamond Aircraft’ın tek ve çok motorlu uçaklardan, yüksek kaliteli simülatörden tescilli jet yakıt motoruna, glass kokpitten pilot eğitimine ve kendi Onaylı Eğitim Organizasyonlarında EASA Part-147 sertifikalı bakım eğitimine kadar uçuş eğitimi pazarındaki tek kaynak sağlayıcı olduklarını dile getirdi. AYJET ile uzun vadeli işbirliklerini bu yeni siparişle güçlendirmenin gururunu yaşadıklarını ve uçuş eğitim hizmeti alanında saygın bir yeri olan AYJET’in başarılarının artarak devam edeceğine inandıklarını belirtti.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Airkule