MENÜ
İstanbul 9/13
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AIR INDIA'DAN YAPAY ZEKA ROBOTU
Havacılık Haberleri
13 Kasım 2023 Pazartesi 11:41

AIR INDIA'DAN YAPAY ZEKA ROBOTU

Air India, dört dilde günde 6 binden fazla soruyu yanıtlayabilen dünyanın ilk üretken yapay zeka robotu Maharaja'yı tanıttı

Hindistan'ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Air India, dört dilde (Hintçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca) günde 6 binden fazla soruyu yanıtlayabilen dünyanın ilk üretken yapay zeka robotu Maharaja'yı (Büyük Kral) tanıttı.

Maharaja, Air India’yla ilgili uçuş durumu, bagaj hakları, uçakta ve bagajlarda kısıtlanan eşyalar, check-in prosedürleri, sık uçan yolcu durumu, bilet iadeleri ve son dakika uçuş değişiklikleriyle ilgili 1300'e kadar basit soruyu 80 saniye içinde yanıtlayabiliyor. Maharaja, yapılan denemelerde, kendine sorulan soruların sadece yüzde 15’ini yanıtlanmak üzere çağrı merkezine aktardı.

Havayolunun çağrı merkezine gelen sıradan sorguların sayısını azaltmak için uygulamaya konulan Maharaja, Air India personelinin, daha yüksek kapasite ile çalışmasına olanak sağlıyor.

Air India'nın Dijital Hizmetler ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Satya Ramaswamy, Maharaja'nın vizyonunu şöyle anlattı:

"Değerli misafirlerimize mümkün olan en iyi hizmeti ve deneyimi sunmaya kendimizi adadık. Yolcunun değişen tercihlerine duyarlı olmak istiyoruz. Yolcularımıza, birden fazla web sayfasına göz atmak yerine, ihtiyaç duydukları bilgi ve desteği hızlı ve doğrudan sunmaya çalışıyoruz."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Airkule