MENÜ
İstanbul 9/16
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
YİNE AVRUPA'NIN ZİRVESİNDE
Havacılık Haberleri
6 Nisan 2021 Salı 15:12

YİNE AVRUPA'NIN ZİRVESİNDE

Eurocontrol Mart ayı uçuş rakamlarını açıkladı

İstanbul Havalimanı 17 bin 407 uçuşla Avrupa’nın zirvesinde yer aldı. Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı’nın (EUROCONTROL) paylaştığı Mart ayı verilerine göre İstanbul Havalimanı 17 bin 407 uçuşla Avrupa’nın zirvesinde yer aldı.

İstanbul Havalimanı uçuş sayılarına göre yine Avrupanın en yoğun havalimanı oldu. İstanbul Havalimanı 1-31 Mart tarihlerinde 14 bin 186 uçuşla Avrupanın birçok havalimanını geride bıraktı.

İstanbul Havalimanı yine Avrupa’nın zirvesinde

Eurocontrol'ün 1-31 Mart tarihlerinde paylaştığı uçuş sayılarına göre İstanbul Havalimanı 17 bin 407 uçuşla birinci oldu. İstanbul Havalimanı’nı 14 bin 186 uçuşla Paris-Charles de Gaulle Havalimanı ikinci sırada yer alırken, Frankfurt Havalimanı 13 bin 708, Amsterdam Havalimanı 12 bin 874 ve Madrid Havalimanı’ndan 11 bin 407 uçuş yapıldı. Konuyla ilgili olarak resmi twitter adresinden bir açıklama yapan İstanbul Havalimanı, “Mart ayında Avrupa’da lideriz!1-31 Mart EUROCONTROL verilerine göre, tüm havalimanlarını geride bırakarak Avrupa’nın en çok uçuş seferi yapılan havalimanı olduk. Nice emniyetli uçuşlara” paylaşımında bulundu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Airkule