MENÜ
İstanbul 8/17
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
YERLİ SİMÜLATÖRLE EĞİTİM
Havacılık Haberleri
4 Nisan 2021 Pazar 10:02

YERLİ SİMÜLATÖRLE EĞİTİM

TCI, Türk Hava Yolları Kabin Servis Eğitim Simülatörleri (CST) Projesini başarıyla tamamladı

TCI Kabin İçi Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.  2011 yılında havacılık sektörünün yerlileştirilmesi kapsamında ve havacılık sanayiine tasarım, sertifikasyon ve üretim alanında büyük katkı sağlaması hedefiyle Türk Hava Yolları ve Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ)  ortaklığı ile kurulmuştu.

TCI, THY Kabin Servis Eğitim Simülatörleri projesini tasarım, üretim ve montaj aşamalarıyla birlikte tamamen yerli olarak tamamladı.

THY Uçuş Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren eğitim birimi tarafından uçuş personellerine işbaşı öncesinde ve sonrasında havacılık otoritesi tarafından belirlenen aralıklarla verilen uygulamalı eğitimler gerçek bir uçağın kabin ortamı simüle edilmiş sınıflarda yapılıyor. THY personeliyle birlikte diğer havayolu personellerine de hizmet veren Uçuş Eğitim Merkezinde Airbus 320, 330 ve Boeing 737, 777 tipi uçakların eğitimlerde kullanılmak üzere tamamen gerçekçi ve temsili modelleri TCI tarafından üretildi. 

2018 yılında başlanan projenin tasarım, üretim ve montaj aşamalarında TCI önderliğinde yerli tedarikçiler de faaliyet göstermiş olup 2020 yılı itibariyle proje başarıyla tamamlanarak THY Uçuş Eğitim Merkezi hizmetine sunuldu.

TCI, gerçekleştirdiği başarılı projeyle aynı zamanda yerli üreticiler ile bu ürün gamında bir iş ekosistemi oluşturdu. 

10. yılını kutlayan şirket geliştirdiği ürünler ve aldığı ihalelerle birlikte “Uçak Kabin İçi” alanında dünyada önemli bir oyuncu haline gelme yolunda hızla ilerliyor. Bugüne kadar 200’ün üzerinde uçağa başta mutfak sistemleri olmak üzere çeşitli ürünler tasarlayıp üreten şirket; Boeing, Airbus, Stelia gibi sektörün öncü firmalarının tedarikçi kataloğunda yer aldığı gibi dünyadaki birçok havayolu ve Uçak Leasing Firmasına hizmet veriyor. 6 ülkeye ihracat yapan TCI, aynı zamanda THY ve Sun Express gibi havayollarının da önemli bir tedarikçisi ve destek sağlayıcısı konumuna geldi. 

Uçak Kabin İçi Ürünlerin tasarım, test, sertifikasyon ve üretimleri alanındaki uzmanlığını gün geçtikçe artıran TCI, Sabiha Gökçen yerleşkesinde 165 personeli ile faaliyet gösteriyor. Yakın gelecekte Lavatory, Cargo Container, Cargo Pallet, Overhead Bin, Side Wall Panel gibi diğer sektörel ürünlerle ürün gamını genişletmeyi hedefleyen TCI, yerli alt yüklenicileriyle birlikte havacılık alanında önemli ihracat kalemleri oluşturmayı amaçlıyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Airkule