İSTANBUL HAVALİMANI'NDA SERGİLENİYOR

Türkiye'den

12 Mart 2020 Perşembe 14:17

İstanbul Havalimanı, kültür sanat faaliyetlerine verdiği değerle de ön planda olmaya devam ediyor. İKSV İstanbul Bienali’nin 30. yılına özel hazırlanan “Limited Editions” sergisi İGA Lounge’da sanatseverlerle buluşuyor

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olarak yalnızca bir havalimanı olmaktan öte aynı zamanda yaşayan bir kültür ve sanat mekânı olan İstanbul Havalimanı, İKSV İstanbul Bienali’nin 30. yıl özel projesi olarak yerli ve yabancı sanatçıların katkılarıyla hazırlanan “Limited Editions” sergisini İGA Lounge alanında ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

İstanbul’un ve İstanbulluların sanatla nefes alan otuz yılına saygı duruşu niteliği taşıyan çalışmada, 1987’den bu yana düzenlenen her bienalden birer sanatçının bu proje için özel olarak hazırladığı eserlerin sınırlı sayıda üretilen baskıları özel olarak bir araya getiriliyor.

İstanbul Havalimanı kültür ve sanata ev sahipliğini sürdürüyor…

Tam kapasite hizmet vermeye başladığı 6 Nisan 2019 tarihinden 11 Mart 2020’ye kadar63.138.266milyon yolcuya eşsiz bir havalimanı deneyimi yaşatmak için çalışmalarını sürdüren İstanbul Havalimanı, kültür ve sanata desteğini sürdürüyor.

Yolculuk deneyiminin önemli parçalarından olan kültür ve sanat etkinliklerini havalimanında seyahat edenlerle buluşturan İstanbul Havalimanı, İstanbul Bienali’nin 30. yaşı için özel hazırlanan projeyi, İGA Lounge’da sergileyerek aynı zamanda ülke tanıtımına da katkı yapıyor.

Limited Editionssergisinde 15 bienalden 15 farklı sanatçının eseri yer alıyor…

İGA Lounge’da sergilenecek Limited Editions projesi kapsamında, 1987’denbu yana düzenlenen her bienalden birer sanatçınınbu proje için özel olarak hazırladığı çalışmaların sınırlı sayıdave özel olarak üretilen baskıları özel bir sette bir araya getiriliyor.

İstanbul Bienali’nin 30 yıl boyunca düzenlediği 15 bienale katkıda bulunan Füsun Onur, Ayşe Erkmen, Gülsün Karamustafa, Lawrence Weiner, Halil Altındere, Francis Alÿs, Elmgreen&Dragset, Taner Ceylan, WaelShawky, Michael Rakowitz, Nevin Aladağ, AkramZaatari, İnci Eviner, AdriánVillarRojas ve Mark Dion’a ait 15 eser “Limited Editions” projesi kapsamında 3 ay boyunca İGA Lounge girişinde sergilenecek.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim