ATLASGLOBAL ÇALIŞANI HAK PEŞİNDE

Türkiye'den

9 Mart 2020 Pazartesi 07:17

İflas eden Atlasglobal'in işsiz kalan çalışanları hak arama mücadelesi başlattı

İflas eden Atlasglobal'in çalışanları biraraya gelerek hak arama mücadelesi başlattı. İşlerini kaybeden çok sayıda eski personel, alamadıkları haklarının rafa kaldırılmasına müsaade etmeyeceklerini belirterek bir basın duyurusu yayınladı:

Çalışanların alınteri ve emeğiyle yaratılan Atlasglobal gibi, Türk Sivil Havacılığına mal olmuş bir markanın, kötü yönetim sonucunda iflasa sürüklenişi yaşadık.

Türkiye'nin Skytrax'ten 4 yıldız almış tek havayolu şirketi'nin çalışanları olarak işimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayız.

Atlasglobal markasını kaybetmenin yanında, işverenin sürekli toplantılar yaparak, çalışanların haklarını vermeden çalıştırmak amacıyla yaptığı, gerçeklerin farklı  yansıtıldığı açıklamalarda, çalışanları derinden yaralamıştır. Bizler, verilen sözlere inanarak, alınan kararlarda kendi üzerimize düşeni layıkıyla yaparak, aylarca calışıp haklarımızı alamadan, Atlasglobal markasını yaşatmak için son feshe kadar işimizi layıkıyla yapmış durumdayız. Atlasglobal işvereninin, planlayarak son ana kadar  oynadığı rol ile de binlerce çalışanı mağdur ederken, kendisini en az zararla süreçten kurtardığını görüyoruz.

Bizler bu oyunu bozmaya kararlıyız. Emek verdik, çaba gösterdik ve destek olduk.

Bu süreçteki en güzel kaynağımız birliğimizin gücüdür. Atlasglobal çatısı altında nasıl birlik ve beraberlikle çalıştıysak, şimdi de aynı birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edeceğiz. Bugüne kadar iflas eden diğer havayolları şirketlerinde olduğu gibi sürecin unutularak rafa kaldırılmasına müsade etmeyeceğiz.

'Birliğimiz gücümüzdür' diyerek çıktığımız bu yolda Atlaszedeler Adalet Platformu (AZAP) olarak hukuki kararlılık ve inanç ile mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Atlasglobal iflas sürecinde etkilenenler çalışanlar ve aileleridir. 2 bin civarı işsiz kalan çalışma arkadaşlarımız ile birlikte bu sürecin yakın takipçisi olup, bu süreçteki izleyeceğimiz tüm yolları kamaoyu ile paylaşmaya devam edip ve iflas davasına müdahil olacağımızı belirtmek isteriz.

Kesinlikle haklarimizi almamayi kabul etmiyoruz.

Bizlere kapılarını açan, her daim yanımızda olan tüm medya ve STK kuruluşlarına ayrıca teşekkür ederiz.

Birliğimiz gücümüzdür !

*Türkiye cumhuriyeti anayasasına göre mücadeleyi engellemek suçtur.*

https://twitter.com/Atlasmagdurlari

https://www.facebook.com/groups/2744863648960849/

https://www.instagram.com/atlaszedeleradaletplatformu/?hl=tr

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 Atlas
 10 Mart 2020 Salı 13:47
Severek çalıştığımız ve son dönemde kendimizden ve ailemizden fedakarlık yaparak destek olduğumuz şirketimiz tarafından mağdur edildik. Yanımızda olan, hakkımızı savunan herkese teşekkür ederiz.
 Flap
 10 Mart 2020 Salı 13:34
Hakkimizi istiyoruz
 Flap
 10 Mart 2020 Salı 13:34
Isi uzayma ATLAS ode bitir isi.
 Halk
 10 Mart 2020 Salı 13:12
Bunca emekçinin hakkı umarım heba olmaz. Devlet büyüklerinin konuyu göz ardı etmemesi gerekir. İşsizliğin yüksek olduğu şu dönemde yadsınamayacak kadar emekçi kardeşlerimiz işsiz kalmıştır en azından hak edişlerinin ödenmesi gerekir.
 Flap
 10 Mart 2020 Salı 12:59
Isi uzayma ATLAS ode bitir isi.
 Faraday kafesi...
 10 Mart 2020 Salı 12:58
Hakkimizi oder bence, bukadar insanin ahi, acisi , hakki kimseyi ihya etmez ki.
 Sema
 10 Mart 2020 Salı 12:56
Tum calisanlar , hakkini alsin. Adalet!!
 Atlaszede
 10 Mart 2020 Salı 12:55
Unutmamalısınız ki M.E sonuna kadar hakkımızı arayacağız ve asla pes etmeyeceğiz. Bizlere destek olan airkule.com teşekkürler..
 Atlasmağduru
 10 Mart 2020 Salı 12:50
Yıllarca emek ver, iflas açıklansın emeklerin çöp olsun,Hadi çöp oldu maaşları ver, özlük haklarımızı ver, azıcık insaf ya
 DüşünenDeli
 10 Mart 2020 Salı 12:36
ME hiç vijdanı sızlamadan, bilerek ve isteyerek şirketi hileli iflasa sürükledi ve binlerce insanı işinden etti. Simitçiyi kurtaranlar İse sadece seyretti, yazıklar olsun.
 Celalettin Emrem
 10 Mart 2020 Salı 12:31
Atlaszedeler Adalet Platformu (AZAP) olarak hukuki kararlılık ve inanç ile mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.
 Azap
 10 Mart 2020 Salı 12:24
Umarim bu kadar insanin ahini alarak bu kadar insani magdur birakip gitmeyi dusunmuyorlardir..
 AZAD
 10 Mart 2020 Salı 12:23
Geçte olsa fark ettiğiniz için teşekkürler Havacılık medyası !
 Eski memurlardan
 10 Mart 2020 Salı 12:22
Aldığın ahlar ne olacak , vicdanlarınızı nerede bıraktınız böyle siz .. ama unutmayın yalancının mumu yatsıya kadar yanacak ve bizler haklı olduğumuz hakları alacağız ..
 Atlaszede
 10 Mart 2020 Salı 12:17
Maaşlarımız yatacak umuduyla 4 ay bekledik verilen görevleri yerine getirdik ve patron iflas ettim para yok dedi. Peki kazanılan paralar nerelere gitti? Sonuna dek mücadele edeceğiz ve haklarımızı alacağız. Bunu bir yere yaz M.E.

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim