İSTANBUL HAVALİMANI'NDA MEKSİKA RÜZGARI

Türkiye'den

4 Ekim 2019 Cuma 13:50

İstanbul Havalimanı'nda, dünyaca ünlü Meksikalı heykel sanatçısı Jorge Marin’in “Varlığın Yeniden İnşası” adlı sergisi açıldı

İstanbul Havalimanı, sadece bir havalimanı olmaktan öte aynı zamanda bir yaşam ve sanat alanı olarak önemli bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Dünyanın en büyük havalimanı ve bölgenin en önemli hub’ı olma özelliğinin yanı sıra, sanata verdiği değerle de ön plana çıkan İstanbul Havalimanı'nda, dünyaca ünlü Meksikalı heykel sanatçısı Jorge Marin’in “Varlığın Yeniden İnşası” adlı sergisi açıldı. 

Meksika Figüratif Sanatı’nın en büyük temsilcilerinden biri olan Jorge Marin'in İstanbul Havalimanında sergilenen eserleri Alas de Mexico, El Tiempo, Equilibrista 90, Angel en Cuclillas IV.


JORGE MARIN KİMDİR

Eserleri Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika'da galerilerde ve müzelerde sergilenen sanatçı Jorge Marin, 300'den fazla sergiye katılmış. Sanatçının eserleri sembolizminin ötesinde, sanatseverlerle olan bağında umuda dayalıdır. 

Jorge Marin “Meksika’nın Kanatları” eseri için şöyle konuşuyor: “Bu kanatlar Meksika'dan havalanmaya başlayıp dünyanın çeşitli şehirlerine inmiştir. Bu kanatlar kamusal alanlar için tasarlanmış eserlerdir, siz eserleri kendinizin gibi gördüğünüz zaman anlam kazanmaktadır. Bu heykelleri, zaferleri kutlamanız için vermenin yanı sıra, aynı zamanda potansiyelinizi hayal edip özenle kişi olarak yansıtmanız için vermekteyiz.”

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim