MENÜ
İstanbul 21/28
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İZMİR-BAKÜ UÇUYOR
Seyahat Rotası
16 Haziran 2023 Cuma 14:37

İZMİR-BAKÜ UÇUYOR

AnadoluJet, İzmir- Bakü uçuşlarına başladı

Türk Hava Yolları’nın başarılı markası AnadoluJet, Anadolu’yu dünyaya bağlama hedefleri doğrultusunda İzmir’den Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye uçuşlara başladı.

16 Haziran 2023 tarihi itibarıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı arasında karşılıklı gerçekleşecek uçuşlar haftanın 3 günü icra edilecek.

İzmir-Bakü seferlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı Kerem Sarp, "Kardeş ülke Azerbaycan’la aramızdaki bağları yeni uçuş noktamızla daha da güçlendirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bir millet iki devlet olarak gördüğümüz kardeş halkları, Başkent Bakü’ye İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir üzerinden bağlayarak, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ticari ve kültürel dostluğun da pekişmesine imkân sağlıyoruz" dedi.

Kafkasya’nın en önemli kültür ve ticaret merkezi olma özelliği ile ön plana çıkan Bakü, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren “Şirvanşahlar Sarayı”, “Kız Kalesi” ve tunç devrine ait silah ve süs eşyaları bulunduran “Kobustan Şehir Parkı” ile görenleri adeta büyülüyor. Şifa kaynağı olduğu düşünülen Çamur Volkanları ise turistlerin ve araştırmacıların ilgisini çekiyor. Başkent Bakü, AnadoluJet misafirperverliğiyle keşfedilmeyi bekliyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Airkule