SİNGAPUR AIRSHOW BAŞLADI

Havacılık Haberleri

7 Şubat 2018 Çarşamba 10:42

11 Şubat'a kadar sürecek olan Singapur Airshow 2018 bugün başladı. Peki fuarda neler olacak? Şeref Sezgin yazdı...

Singapur Airshow Havacılık Liderliği Zirvesi, IATA, Singapur Ulaştırma Bakanlığı, Singapur Sivil Hava Ulaştırma Kurumu ve Experia Etkinlikleri tarafından ortaklaşa düzenleniyor.

Asya'nın en büyük havacılık ve savunma fuarı olan Singapore Airshow 6-11 Şubat günleri arasında görülebiliyor.

Singapore Airshow 2018’i organize eden Experia şirketinin Genel Müdürü Leck Chet Lam, bu yıl 1000'den fazla katılımcı, 250'den fazla resmi delege ve 50 bin ziyaretçinin katılacağını açıkladı.

Dünyada pek başka örneği bulunmayan fuarda sivil havacılık uçaklarının yanında ağırlıkla askeri ekipman ve hava araçları da yer alıyor. İki yılda bir düzenlenen fuara, üst düzey devlet ve askeri delegasyonlar katılıyor.

Fuarda, Singapur Airshow Havacılık Liderlik Zirvesi (SAALS), ticari havacılığın önündeki sorunları tartışılacağı bir seri kongre yapılacak. ICAO Başkanı ve IATA Genel Müdürü, kongreye başkanlık yapacak. Singapur Havacılık ve Uzay Teknolojisi ve Mühendislik Konferansı’nın (SATEC) ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Singapur Hava Kuvvetleri (RSAF), bu yıl 50’nci kuruluş yıldönümünü kutlarken, Singapur Cumhurbaşkanı, bugün Singapur Airshow'da bir yıl sürecek kutlama kampanyasını resmen başlatacak. Fuarda aynı zamanda, Boeing F-15SG Strike tanıtılacak.

TAI FUARDA YERİNİ ALDI

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI), dünyanın en önemli fuarlarından biri olan Singapur Airshow’da yerini alan kurumlar arasında. Asya pazarında iddialı olan TAI, özellikle UAV ANKA ve Multirole Utility Helicopter T625 ile ilgili görüşmelerde bulunacak. TAI, geçtiğimiz aylarda Asya pazarındaki güçlü iddiasını ANKA ve T129 ATAK için sürdürüyor. TAI, Malezya ve Endonezya'da önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Kurum, Asya'nın öneminden yola çıkarak Singapur Airshow'da T625, ANKA, ATAK, HÜRKUŞ ve TF-X gibi yerli ve ulusal ürünlerinin modellerini sergiliyor. Diğer Asya ülkeleri ile ticaret ilişkisini geliştirmek için TAI için bölgenin giriş kapısı olarak kabul edilen Singapore Airshow'a katılım büyük önem taşıyor. TAI’nin açıklamasında; “İki yılda bir yüksek rütbeli ordu ve hükümet yetkililerinin katıldığı fuarda ürünlerimizi sergileyerek Asya pazarına yönelik önemli adımlar atmaya devam edeceğiz” denildi.

Airbus, static alanda A350-1000, A400M, AstroBus-XS uydu ve H145 helikopterlerinin yanı sıra yeni A330neo kabininin bir bölümünün tam boyutlu bir maketini sergiliyor.

Boeing, bölgedeki çok sayıda müşteriye teslim edilen 737 MAX ve 787 uçağının modellerine ek olarak, Boeing sergisi yeni 777X modelini tanıtmayı sürdürüyor. Boeing fuarda, Savunma, Space&Security’yi tanıtıyor.

Fuarda Singapur Hava Kuvvetleri, F-15SG çok görevli savaşçıyı ve CH-47 Chinook ve AH-64 Apache helikopterleri, ABD Savunma Bakanlığı, Insitu'dan Integrator insansız uçak sistemi’nin yanında P-8A Poseidon ve F / A-18 Super Hornet'ı sergileniyor. Buna ek olarak, sergide Insitu Scan Eagle ve Liquid Robotics'ten deniz yatağı-alan özerk yetenekleri olan bir okyanus yüzey robotu olan Dalga Yayıcı bulunuyor.

Şeref Sezgin-Airkule.com

Resmi site:

https://www.singaporeairshow.com/

Video:

https://youtu.be/RLW51oKeTUs

https://youtu.be/d-j9ItEDxi0

https://youtu.be/V52qRGB-RZ8

  Haberin Videosu

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 TMSF
 8 Şubat 2018 Perşembe 08:32
Güzel fuarmış. TAI gurur kaynağımız. Tüm ekibe başarılar.
 Pars
 7 Şubat 2018 Çarşamba 12:28
Askeri havacılık dünyada ön plana çıkması ürpertici ve üzücü haber. Genel havacılık ve amatör havacılık bu fuarda pek yok galiba. Tek motorlu uçak firması göremedim. Seref bey elinize sağlık.
 K. Plt
 7 Şubat 2018 Çarşamba 11:59
Ülkemiz için hayırlısı olsun TAI ye güveniyoruz. Ülkemizi başarıyla temsil edecektir
 Görkem
 7 Şubat 2018 Çarşamba 11:38
Seref bey teşekkürler,gerçekten pilot olmanız yazıyı çok farklı hale getiriyor. Heyecan ile okudum. Elinize sağlık. İstanbul'dan çok farlı havacılık etkinliği.

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim