THY’NİN YENİ REKLAMI 'BEŞ DUYU' YAYINLANDI

Havacılık Haberleri

5 Şubat 2018 Pazartesi 10:30

THY'nin ünlü kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz’ün rol aldığı yeni reklam filmi ‘Beş Duyu’, Amerikan TV tarihinin en çok izlenen yayını olan Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL)'nin dün akşam oynanan final maçı ‘Super Bowl’da bütün dünya ile buluştu

REKLAM NEYİ ANLATIYOR

Türk Hava Yolları, küresel keşif çağrısını bu kez de yeni reklam kampanyası, ‘Beş Duyu’ üzerinden yapıyor. THY, dünyaca ünlü kalp cerrahı ve ekran yüzü Dr. Mehmet Öz’ün rol aldığı yeni reklam filmi ‘Beş Duyu’yu, NFL finali Super Bowl LII'de izleyiciyle buluşturdu. Danimarkalı ödüllü yönetmen Martin Aamund tarafından çekilen film, Avrupa, Güney Afrika, Uzak Doğu, Orta Doğu, Kanada, Latin Amerika ve ABD gibi ulusal bayrak taşıyıcının uçuş sağladığı birçok bölgede gösterime girdi. 50 derece sıcaklıktaki Sahra Çölü ve sıfırın altındaki Kuzey Işıkları gibi olağanüstü hava şartlarına sahne olan film; Kuzey Avrupa, Afrika ve Uzak Doğu'da çekildi. Çekimleri bir ayda tamamlanan reklam filmi, insan vücudunun birbirinden son derece farklı ve zıt koşullar altında verdiği büyüleyici tepkimeye temasta bulunarak, izleyiciye “Dünya Daha Büyük! Keşfet!” sloganı eşliğinde sahip olduğu “Beş Duyu” ile kendi iç dünyasından hareketle tüm dünyayı keşfe davet ediyor.

DÜNYAYI KEŞFE DAVET

İnsanoğlunun dış dünyayı algılamadaki başlıca enstrümanı olan; dokunma, görme, işitme, koklama ve tat alma duyuları (beş duyu), bireylerin kişisel anı, deneyim ve bellek yaratmada yararlandığı beş sihirli yöntem olarak kabul ediliyor. Beş duyu vasıtasıyla insanlar, kişisel zaman tünellerindeki en değerli hatıralarını kayıt altına alabiliyorlar ve bu eşsiz yolculuklar, çoğunlukla bir çiçeğin kokusu veya bir baharatın tadı gibi ufak ayrıntılardan ilham alıyor. “Beş Duyu” kampanyası izleyicisini, Türk Hava Yolları'nın 300 noktasını birbirine bağladığı, içerisinde bulunduğumuz bu inanılmaz gezegenin yanı sıra, insan vücudunun içindeki benzersiz evrene de farkındalıklı bir gözle bakmaya teşvik ediyor.

OLMUŞTUR: POZİTİF GERİ BİLİDİRİMLER BÜYÜK MUTLULUKLAR YAŞATTI

Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur,  “Beş Duyu kampanyamız, bilinçaltını harekete geçirerek, her yolculuk sonrası kazanılan birbirinden farklı deneyimin değerine vurgu yapıyor. Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok isimle hayata geçirdiğimiz reklam çalışmalarımızın pozitif geri bildirim ve sonuçları bize büyük mutluluklar yaşattı. Geçtiğimiz yıl Morgan Freeman'lı kampanyamız büyük bir hit olmuştu. Şimdi ise dünyaca ünlü kardiyolog, Dr. Mehmet Öz ile gerçekleştirdiğimiz bu yeni işbirliğinin de güzel yansımalarını almak için sabırsızlanıyoruz. Yolcularımızın yeni keşiflerine ilham olacak “Dünya Daha Büyük! Keşfet!” mottomuzla birlikte bu yolculuktaki mentorluğumuzu sürdüreceğiz.” dedi.

ÖZ: THY İLE ÇALIŞMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Kampanyayla ilgili görüşlerini paylaşan Dr. Mehmet Öz ise, yüksek kalitede bir yolcu deneyiminin önemine vurgu yaparak; “Hayatını, insan vücudunun harikalarını tüm dünyaya duyurmaya adamış bir doktor olarak, yeni reklam projesi “Beş Duyu”da Türk Hava Yolları ile çalışmaktan çok mutluyum. Bu proje ile izleyicilerimizde daha fazla keşif ruhu uyandırarak, dünyanın dört bir yanında sahip olabileceğimiz alabildiğine benzersiz deneyimi Türk Hava Yolları’yla birlikte keşfediyor olacağız.” diye konuştu.

SUPER BOWL’A DAMGA VURDU

Geçtiğimiz yılki Super Bowl reklam arasında yayınlanan ve 53 milyon görüntülenme ile YouTube'da en çok izlenen Super Bowl reklamı olarak kayıtlara geçen Morgan Freeman'lı kampanyanın sonrasında, ‘Beş Duyu’nun da başarılı bir tanıtım projesi olarak ön plana çıkması bekleniyor. THY, 2016 yılında sponsor olduğu "Batman v Superman: Adaletin Şafağı"nın reklam kampanyası ile 2016 Super Bowl organizasyonunda dünya çapında 800 milyonu aşan izleyici kitlesine ulaşmıştı. THY’nin futbol ve basketbolun efsane isimleri Lionel Messi ve Kobe Bryant'la gerçekleştirdiği reklam kampanyası, "Kobe vs Messi: Selfie Shootout" da YouTube tarafından son on yılın en iyi ticari filmi seçilmişti. Türk Hava Yolları birbirini izleyen 6 yılda ‘Avrupa'nın En İyi Havayolu’ seçilmişti.

  Haberin Videosu

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim