MENÜ
İstanbul 8/17
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
RAĞBET YUNANİSTAN VE TÜRKİYE'YE
Dünyadan
3 Nisan 2021 Cumartesi 09:16

RAĞBET YUNANİSTAN VE TÜRKİYE'YE

İngiliz turistler tatil sezonu için Mayıs ayı ortasını hedefliyor. Havayolu şirketlerinin verilerinden hareketle, rezervasyonların en çok artış gösterdiği ülkeler, Yunanistan ve Türkiye

Mayıs ayının ortasında İngiliz vatandaşlarının seyahat yasağının kalkacağı beklentisi üzerine Financial Times en gözde tatil noktalarını mercek altına aldı. Paskalya döneminin Avrupalı havayolu şirketleri için eskiden en yoğun dönemlerden biri olduğuna dikkat çeken gazete, bu yıl yasaklar nedeniyle gökyüzünün ‘sessiz’ olduğunu vurguladı.

Financial Times, ülkeden ülkeye farklılık gösterecek kısıtlamalara rağmen mayıs ayı ve sonrası için rezervasyonların artış göstermeye başladığını yazdı. Gazete, İngiliz turistlerin en çok rağbet gösterdiği iki ülkenin Yunanistan ve Türkiye olduğunu vurguladı. Bu süreçten en çok fayda sağlayanların Türkiye ve Yunanistan olduğu belirtilen yazıda, 2019’daki son normal turizm sezonuna göre artış yaşanacağına dikkat çekildi.

İSPANYA, İTALYA, FRANSA DÜŞÜŞTE

160 ülkenin değerlendirildiği analizde, Yunanistan’a yapılan tatil rezervasyonları 4 puan yükselerek yüzde 8.6’ya yükseldi. Yunanistan’ı yaklaşık yüzde 6’lık oranla Türkiye takip ediyor. İngiliz Jet2 havayolu şirketi, Yunanistan’ın aşı olan, antikor geliştiren veya negatif test sonucu getiren turistlere kapılarının açık olduğunu söylemesinin ardından rezervasyonların patlama yaptığını söyledi.

İngiliz turistlerin geleneksel tatil destinasyonlarından İspanya, Fransa, İtalya ve Portekiz, 2019 yılına yapılan kıyasla rezervasyonlarda düşüş gösteren ülkeler arasında yer aldı.

Kaynak: Sözcü

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Airkule