MENÜ
İstanbul 6/11
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
KUTLU OLSUN
Havacılık Haberleri
20 Ekim 2021 Çarşamba 04:13

KUTLU OLSUN

Airkule Ailesi olarak, özverili çalışmalarıyla ülkemizdeki sivil havacılığın gelişmesine önemli katkılar sağlayan Hava Trafik Kontrolörlerini kutluyoruz

Bugün 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü… Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) bir kutlama mesajı yayınladı:

Türkiye genelinde 51 havalimanının meydan kontrol kuleleri ile yaklaşma kontrol ünitelerinin yanı sıra Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezinde dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce uçuşa hava trafik kontrol hizmeti veren hava trafik yönetim ve eğitim ağının çeşitli kademelerinde kritik görevler yürüten, emniyetli, düzenli ve verimli havacılığın güvencesi olan 1800 kişilik büyük bir aile olarak 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü’nü kutluyoruz.

Birçok farklı disiplin ve kurumdan sektör paydaşımızın desteğini aldığımız bu yolda, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan askeri hava trafik kontrolörü arkadaşlarımız ile omuz omuza mesleğimize ve sivil havacılığımıza katkı veriyoruz.

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı’nın (EUROCONTROL) tüm performans ve parametrelerinde zirvede olan bir hava seyrüsefer ağının oluşmasında ve idaresinde başrol oynayan üyelerimiz, kısır tartışmalardan uzak durarak görevlerini en iyi şekilde icra edecek ve havacılığımızı Avrupa’nın zirvesine taşımaya devam edecektir.

Pandeminin ikinci yılında hem pandemi kaynaklı fiziki şart ve sınırlamaları başarıyla yöneten hem de havacılığımızın hızla normalleştiği bir dönemde her zaman olduğu gibi Avrupa’nın en büyük ve yoğun hava sahalarından birinin emniyet, düzen ve verimliliğini sağlayan üyelerimize tüm kamuoyunun önünde teşekkür ederiz.

Dünyada hava trafik kontrol hizmetinin 100. yılını kutlayacağımız 2022 yılı yaklaşırken hava trafik kontrolörleri her zaman, her koşulda olduğu gibi yine görevlerinin başında, “Göklerdeki İstikbal”in peşinde.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Airkule