MENÜ
İstanbul 20/27
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İHRACAT TEŞVİKLERİ DURDU
Havacılık Haberleri
21 Mayıs 2022 Cumartesi 05:44

İHRACAT TEŞVİKLERİ DURDU

ABD, Rossiya Havayolları’na yönelik ihracat teşviklerini geri çekti

ABD Ticaret Bakanlığı, Rusya’ya yönelik kısıtlamaları ihlal ettiği iddiasıyla Rossiya Havayolları’na yönelik ihracat teşviklerinin geri çekildiğini belirtti.

ABD Ticaret Bakanlığı’nın açıklamasında, “Daha önce uygulanmaya konan Rusya’ya ihracat kontrol önlemlerine yönelik devam eden ihlaller nedeniyle Rossiya’ya ihracat teşviklerinin reddedilmesi kararı alındı. Bu karar, 180 gün boyunca yürürlükte kalacak ve süresi uzatılabilecek” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, “Rossiya Havayolları’na yönelik bugünkü karar, ABD’nin teyakkuzda olmaya devam ettiğine ve yasaları çiğneyen Rus kuruluşlarına ve bireylere karşı kolluk araçlarını kullanmaktan çekinmeyeceğine Putin hükümetine yeni bir ikna edici sinyal daha” dendi.

ABD Ticaret Bakan Yardımcısı Alan Estevez, “ABD’nin uluslararası ortaklarıyla yakın koordinasyonu, Rusya’yı askeri saldırganlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu parçaları ve kaynakları elde etme yeteneğinden mahrum etmeyi amaçlıyor. Bugünkü tedbir de bu kısıtlamalara uyulmasını sağlıyor” dedi.

Kaynak: Sputnik

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Airkule