MENÜ
İstanbul 17/27
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
GÖZEN'DE DİJİTAL ATILIM
Havacılık Haberleri
20 Mayıs 2022 Cuma 13:11

GÖZEN'DE DİJİTAL ATILIM

Gözen Holding'in en yeni iştiraki olan Gözen Digital Aviation (GDA), Jeppesen’ın Operator/OpsManager ürün grubunu satın almak üzere Boeing ile sözleşme imzaladı

Gözen Holding'in en yeni iştiraki olan Gözen Digital Aviation (GDA), Jeppesen’ın Operator/OpsManager ürün grubunu satın almak üzere Boeing ile sözleşme imzaladı.
Bu satın alma ile GDA, dijital havacılık faaliyetlerinde sahip olduğu yazılım portföyünü genişlettiği ve işletme verimliliğini artırdığı gibi; Gözen'in 1979 yılından bugüne havacılık sektöründe sahip olduğu deneyim ile uçtan uca hizmet sunarak büyümesine yönelik süregelen stratejisini de yansıtıyor.

Operator/OpsManager, genel havacılık ve tarifesiz (charter) uçuşlar gibi operasyonların kendine özgü gerekliliklerinin karşılanmasına yardımcı sistemleri tek bir çözümde birleştiren, web tabanlı bir uçuş programlama yazılımı... Bu ürün grubu, havacılık operasyonlarında uçtan uca çözümler sunulması açısından GDA'nın portföyüne değerli katkılar sağlayacaktır. GDA, müşteri deneyimini ve ihtiyaçlarını ön planda tutan bir hizmet yaklaşımı ile Operator’ı daha da geliştirmeyi planlamaktadır. Üst düzeyde müşteri memnuniyeti odaklı, havacılık tecrübesine sahip özel bir ekip 7/24 destek vermek üzere görevlendirilmiştir.

GDA Yönetim Kurulu Başkanı Devran Gözen, gelişmeyle ilgili şöyle konuştu:

"Gözen Holding'in sahip olduğu tecrübeyi kusursuz bir dijital deneyime dönüştürmeyi hedefleyen Gözen Digital Aviation, havacılık sektöründe dijital çözümlerde lider olma vizyonunda bugün önemli bir adım atmıştır. Bu satın alma ile ürün portföyümüzü genişletirken, 5 kıtaya yayılan hizmet ağımızla küresel bir oyuncu olarak ismimizi duyuruyoruz. Havacılık alanında deneyimli ve dinamik ekibimizle birlikte büyümenin gururunu yaşıyoruz.’’

GDA CEO'su Şevket Numanoğlu ise "Bu yeni satın alma sürecinde; her iki şirket de bu niş pazarda ortak çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Tüm gayretimizi ve bilgi birikimimizi Operator'ın geleceğine yönelik yeni ufuklar açmak için yoğunlaştıracağız. Buradaki başlıca hedefimiz; ürün grubunun kullanıcıları için katma değerinin artması ve pazardaki yerinin güçlenerek öncü konuma gelmesidir" dedi.

Boeing Global Services'in Dijital Havacılık Çözümlerinden Sorumlu Ürün Yöneticisi Brett Burgess ise "Operator'ın ve OpsManager'ın Gözen Digital Aviation ile emin ellerde olduğunu biliyoruz. Her iki şirket de özel uçak ve genel havacılık pazarına hizmet vermesi açısından köklü bir geçmişe sahip. Müşterilerimizin kusursuz bir aktarım süreci geçirmesi için birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Airkule