MENÜ
İstanbul 9/16
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İFTAR VE SAHUR İÇİN DÜZENLEME
Türkiye'den
2 Nisan 2021 Cuma 15:57

İFTAR VE SAHUR İÇİN DÜZENLEME

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, iftar ve sahur saatlerine denk gelen uçuşlarla ilgili havayolu şirketlerinin ikram uygulaması konusunda bir düzenleme yaptı

UÇUŞLARA İFTAR VE SAHUR DÜZENLEMESİ!

Koronavirüs önlemleri kapsamında 2 saat altı dış hat uçuşlarında ve tüm iç hat uçuşlarında yolculara ikram kaldırılmıştı. Ancak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yeni bir düzenleme getirdi. Yeni alınan kararla Ramazan ayında uçuş operasyonu esnasında iftar veya sahur zamanında ikram verilebileceği açıklandı. Konuyla ilgili olarak SHGM tarafından havayolu şirketlerine ‘İkram Kısıtlaması’ konulu yazı gönderildi.

Havayolu şirketleri iftar ve sahur saatinde ikram verebilecek

Gönderilen yazıda, “İçinde bulunduğumuz dönem içerisinde dünyada ve ülkemizde yeniden normalleşme dönemine geçilmiş ve bazı kısıtlamalar kaldırılmıştır. Havacılıkta ise Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) normalleşme kapsamında Ülkelerin havacılık uyguladığı muafiyetlerin 31 Mart 2021 tarihi itibariyle kaldırılmasını ve alınan risk azaltıcı tedbirleri ile birlikte normal usullerle gerçekleştirilmesi istenmektedir. Bilindiği üzere, Covid-19 salgını nedeniyle uçuş operasyonları sırasında alınması gereken tedbirlerin belirlendiği İlgi’de kayıtlı genelgenin 5’nci maddesinin c fıkrasında, Sağlık Bakanlığı tarafından konuya ilişkin alınan tedbirlerle ikram ile ilgili uygulamalar asgari seviyede olacak şekilde kısıtlanmış olup, Covid-19 salgını tedbirlerine en üst düzeyde uyulması teşvik edilmektedir. Bu koşullara bağlı olarak ve 31 Mart 2021 itibari ile ön görülen normal operasyonlara dönüş planlamaları göz önüne alınarak, iftar veya sahur gibi ikram gerekliliği olan durumlarda uygulama yapılabilir” denildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Airkule