DİYANET İŞLERİ BAŞKANI UYARDI

Türkiye'den

15 Mart 2020 Pazar 08:41

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş uyardı...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, umreden dönen son 5 bin 300 vatandaşın hem kendi sağlıkları hem de çevresindeki insanları korumak için 14 gün boyunca evlerinden çıkmamaları ve ziyaretçi kabul etmemeleri gerektiğini hatırlattı.

Erbaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün umreden son 5 bin 300 umrecimiz dönüyor. Hem kendi sağlıkları ve hem de çevresindeki insanların sağlıklarını korumak için 14 gün boyunca kesinlikle evlerinden çıkmamalarını ve ziyaretçi kabul etmemelerini yeniden hatırlatmak istiyorum. Bu, bir kul hakkıdır." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir haftada umreden dönen bir vatandaşın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını bildirmişti. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, umreden dönen vatandaşların 14 gün kuralına uymaları gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Son bir hafta içinde dönen bir yurttaşımızın testi maalesef pozitif çıktı. Yeni vakalardan endişeliyiz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin. Sağlık taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez."

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 Zincirin en zayıf halkası
 15 Mart 2020 Pazar 10:15
Ne yazık ki Umreciler ve toplu kılınan Cuma namazları bu korona savaşımızdaki en zayıf halka. Toplu ibadet yerlerini kapatmakta geç kalan Avrupa bunun bedelini ödüyor. Diyanet bu konuda elini taşın altına koyup akılcı bir karar almalı. Hiç kimse alınmasın. Tedbir kuldan takdir Allah'tan.

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim