ATLASGLOBAL İÇİN ''İFLAS'' İDDİASI

Havacılık Haberleri

12 Şubat 2020 Çarşamba 19:18

Ekonomik problemler yaşayan Atlasglobal'in iflasını açıklayacağı ve bu konuda çalışanlarını bilgilendirdiği iddia edildi

Son dönemde yaşadığı ekonomik sıkıntılarla gündeme gelen Atlasglobal’in iflas ettiği ve çalışanlarını bu konuda bilgilendirdiği iddia edildi. Mali sıkıntılar sebebiyle uçuşlarına bir süre ara vermiş olan Atlasglobal, Avrupa uçuşlarını ilkbahara kadar durdurmuştu.

19 YILLIK ŞİRKET

Atlasglobal 14 Mart 2001'de “Tarifesiz İç Hat ve Dış Hat Uçuşlarda Yolcu ve Kargo Taşımacılığı” gerçekleştirmek üzere kuruldu ve ilk uçuşunu 1 Haziran 2001'de gerçekleştirdi.

Şirket, iç ve dış hat tarifeli uçuşlarına 2004 yılında başladı. Atlasglobal Türkiye'de IOSA sertifikalı ilk IATA üyesi özel hava yolu oldu.

İki uçak ile faaliyete başlayan Atlasglobal filosunu 16 uçağa çıkarıp, 35 farklı ülkede 50'den fazla noktaya uçuyordu.

Şirket, profesyonel pilot ve kabin ekibi eğitimi sunmak için AFA'yı (Atlantik Uçuş Okulu) ve uluslararası hava yollarına bakım hizmetleri sunmak için ATS Team'i kurmuştu.

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 Gün
 14 Şubat 2020 Cuma 19:55
Olur mu canım, patron Amerika’ya 77 bakmaya gitti, gelince her şey eskisi gibi olcek, ve hatta emekçilerin aylardır ödemediği paralarını verecek, faiziyle hemde. Ders ; neymiş? Paranı vermiyorsa, uçağı orada bırakacaksın. İdare etmeyeceksin, palavra vatan millet Sakarya hikayelerine inanmayacaksın, aylardır paranı vermeyen namus yoksunu hokkabaz patrona senin kendi çıkarına olsa bile, hani “current” kalayım ayağına gönüllü beleşe uçmayacaksın. Yani patronunu sana böcek muamelesi yapmasına izin vermeyeceksin. “Patron beni çok seviyor” demeyeceksin, bırak patron karısını, köpeğini sevsin, ama sana saygı duysun. Emekçi kardeşim, böcek düşünce davranış ve tutumların senin o patronunu doğurdu, bu hep böyle oldu, bundan sonra da böyle olmaya devam edecek, eğer sen üretimden gelen gücünün farkına varamazsan. Aylarca tüm çalışanını “o zeki “ olduğunu zanneden pilotlarını bile ayakta “uyutup” işlerini ayarlayıp ortadan kayboldu. Ara ki bulasın.
 hakan
 13 Şubat 2020 Perşembe 09:16
iddia artık gereksiz, iflas etti bile. artık ne uçan olur, ne de operasyon yapabilirler. geçmiş olsun diyelim. yazık.

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim