YENİ YASAYA İLİŞKİN ORTAK KOMİSYON

Havacılık Haberleri

11 Mart 2019 Pazartesi 16:02

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Pilot olarak görev yapan/yapmış personelin mecburi hizmet süresinin 21 yıl ve geriye dönük olarak uygulanması ile ilgili çıkarılan kanun

TALPA, Hava-İş ve Hava-Sen, Türk Silahlı Kuvvetlerinde Pilot olarak görev yapan/yapmış personelin mecburi hizmet süresinin 21 yıl ve geriye dönük olarak uygulanması ile ilgili çıkarılan kanunun, sivil havacılık bünyesindeki TSK kökenli pilotlara etkilerini değerlendirdi. Kanunun uygulanmasında tüm birimler için en etkin ortak çözümün koordine edilmesi için TALPA Başkanlığında bir toplantı yapıldı ve ortak komisyon kurulmasına karar verildi. 

TALPA'nın yapılan toplantı ve kararla ilgili açıklaması şöyle:

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Pilot olarak görev yapan/yapmış personelin mecburi hizmet süresinin 21 yıl ve geriye dönük olarak uygulanması ile ilgili çıkarılan kanunun; Ülkemiz, TSK, Sivil Havacılık bünyesinde görev yapan pilotlar bazında etkileri değerlendirilmiştir. Bu kanunun uygulanmasında tüm birimler için en etkin ortak çözümün koordine edilmesi amacıyla, TALPA Başkanlığında Hava İş Sendikası ve Hava Sen Sendikasının katılımı ile TALPA Genel Merkezinde bir toplantı yapılmıştır. Toplantıya üyelerini etkileyecek hususları tespit etmek maksadıyla Pilotlar Vakfı Temsilcisi de gözlemci olarak katılmıştır.

TALPA, Hava İş Sendikası ve Hava Sen Sendikası temsilcilerinden oluşturulacak ortak komisyonun tüm birim ve kurumlarla toplantı ve görüşmelerin başlatılmasına karar verilmiştir.

Saygılarımızla,

TALPA Yönetim Kurulu

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim