VİSTAJET TÜRKİYE PAZARINA GÜVENİYOR

Havacılık Haberleri

5 Ekim 2018 Cuma 15:37

Vistajet Türkiye’de uçuşlarını yüzde 82 artırırken, pazar liderliğini de güçlendirdi. Özel jet hizmeti veren VistaJet, filosuna kattığı Global 6000 tipi özel uçağı ile Türkiye pazarında yer almayı hedefliyor

Şirket Global 6000 tipi özel uçağını İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’nda tanıttı. Merkezi Malta da bulunan şirketin portföyünde 72 adet özel iş jeti bulunuyor. 2004 yılında Thomas Flohr tarafından kurulan şirket, 2012’de Kanadalı imalatçı Bombardier’e 142 adet Global serisi uçak siparişi ile dikkatleri üzerine çekti. VistaJet, Avrupa genelinde elde ettiği güçlü ilk yarı sonuçlarını ile, Türkiye'deki yükselişini de sürdürmeye devam ediyor.

Vistajet, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısı ile Türkiye'de ve Avrupa'da 2018'in ilk yarısında kaydettiği gelişmeleri ve sonuçları açıkladı.

AVRUPA İŞ HAVACILIĞINDA LİDER

VistaJet Avrupa Başkanı Philippe Scalabrini, uçuş sayısını bir önceki yıla göre yüzde 21 artırırken, amiral gemisi olan program üyesi sözleşmelerini geçen yıla göre ikiye katladıklarını açıkladı. Ayrıca, müşterilerinin uçuş ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla saat satın almaları nedeniyle, Avrupa iş havacılığı sektörünün aldığı genel sonuçların üstüne çıktığını belirtti. Scalabrini VistaJet’in 2017 yılında uçtuğu toplam saatlerin yüzde 41’ini oluşturan Avrupa bölgesinin, özel uçuş yapan şirketler ve kişiler için önemli bir küresel pazar olmayı sürdürdüğüne dikkat çekti.

TÜRKİYE DE ÖZEL JET TALEBİ ARTTI

Philippe Scalabrini, VistaJet’in, 2018'in ilk yarısında, Türkiye varışlı ve çıkışlı uçuş sayısında, yüzde 82 oranında bir artış gerçekleştirdiğini, bu artışın en önemli nedenleri arasında ise özel havacılığın rahatlığı, kolaylığı ve faydalarının yanı sıra kişi ve kurumların uçak sahipliğinden uzaklaşarak, maliyetleri düşürme ve varlık risklerini azaltma eğilimleri bulunduğunu belirtti. Uzun yolculuklar ve daha büyük kabinlere olan talebin artmasıyla birlikte VistaJet, yılın ilk yarısında uçuş saatini yüzde 58 oranında artırırken, ülkeden ülkeye uçuşlarda yolcu sayısının yüzde 15 yükseldiğini söyledi.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜME POTANSİYELİ YÜKSEK

VistaJet’in Avrupa Başkanı Scalabrini, Türkiye'nin büyüme potansiyeli ve dünyadaki konumlandırma ücretlerini kaldıran ilk ve tek küresel operatör olarak müşterilerinin her zaman ve her yerde, Türkiye’ye ve Türkiye’den sorunsuz bir şekilde bağlanmalarını sağlayacağını, mevcut trendlerin sürmesi halinde 2018 yılının ikinci yarısında da önemli sonuçlar beklediklerini söyledi.

VISTAJET GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR

Küresel ekonomiyi takip eden yüksek fiyatlı ürün hizmet tüketicilerinin Avrupa’nın büyüme kaydetmesi ile birlikte 2019 yılı için talep oluşturmaya başladığını ifade eden Scalabrini, “Bununla birlikte sektörün düşük bütçeli bölümündeki daha fazla kuruluş savaşmaya devam ederken, iş liderleri, kurumlar ve ultra yüksek net değerli bireylerin rezervasyon tercihlerinde daha seçici hale gelmeleri ile birlikte, 2,5 milyar doları aşan değerlemesi ile Avrupa’nın ilk beş Unicorn’u (1 milyar dolar’ın üzerinde değere sahip özel şirket) arasında yer alan VistaJet gibi premium markalar giderek güçleniyor” dedi.

‘TÜRKİYE İLE PAYLAŞMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ’

Güncel bilgileri Türkiye ile paylaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Scalabrini,“VistaJet, iş liderleri için değerli bir teklif ve uçak sahipliği için bir alternatif sunuyor. Küresel seyahat için artan talep ile bölgedeki müşteri tabanımızda sürekli bir artış öngörüyoruz. Yeni paylaşım ekonomisi çevresinde hizmetler üreterek sektöre liderlik ediyoruz ve müşterilerimize benzersiz bir global hizmet sunmak için sürekli çaba sarf ediyoruz” dedi.

GÖKYÜZÜNDE BİR OFİS

Her uçuşu müşterilerinin ihtiyaçlarına göre hazırlayan VistaJet’in uçakları toplantılara hazırlanmak ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak isteyen müşteriler için gökyüzünde bir ofis görevi görüyor. Ayrıca, ünlü British Butler Institute tarafından eğitilen bir Kabin Hostesi, her uçuşta VistaJet müşterilerine, uçuş içi eğlenceden dünyadaki en ünlü şeflerin küratörlüğünü yaptığı özel menülere olağanüstü bir hizmet almasını sağlıyor.

330 BİN YOLCU 187 ÜLKE

İş jeti kiralamanın aksine, filosundaki 70'in üzerinde gümüş ve kırmızı uçağın tamamının sahibi olan VistaJet, bu sayede müşterilerinin dünyanın tüm uçak pistlerinde onları neyin karşılayacağını bilmesini sağlıyor. Malta'da bulunan özel operasyon merkezi, gerçek bir küresel altyapı, garantili uçak uygunluğu ve rakipsiz hizmet ile VistaJet, önümüzdeki yıllarda daha olumlu sonuçlar elde edeceğini öngörürken, bugüne kadar 330 bin yolcuyu 187 ülkede bulunan 1600'den fazla havaalanına 132 bin’den fazla uçuş ile bağlarken, dünyanın yüzde 96’sına erişim sağladı.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim