ULAŞTIRMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Havacılık Haberleri

13 Mart 2019 Çarşamba 15:00

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Boeing 737 Max 8 ve Boeing 737 Max 9 tipi hava araçlarının uçuşlarının, uçuş emniyetini teminen tedbir amaçlı olarak ikinci bir karara kadar durdurulduğunu açıkladı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından uçuş emniyetini teminen Boeing 737-8 MAX ve Boeing 737-9 MAX tipi uçakların Türk Hava Sahasındaki uçuşları durdurulmuştur. Ancak söz konusu hava araçlarının ülkemiz içinde, ülkemize veya ülkemizden yapılacak olan yolcusuz intikal uçuşları hariç tutulmuştur" denildi.

Pazar günü Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'dan kalkan uçak kısa bir süre sonra düşmüş, 157 yolcu ve mürettebattan kurtulan olmamıştı.

Son beş ay içinde iki Boeing 737 Max 8 tipi uçağın kalkıştan kısa bir süre sonra düşmesi üzerine birçok ülke bu uçakların uçuşunu geçici olarak yasakladı.

Şu ana kadar Avrupa Birliği, Çin, Avustralya, Singapur, Hindistan, Malezya ve Umman hava sahasını Boeing 737 Max tipi uçakların ülkeye giriş çıkışını geçici olarak yasakladıklarını açıkladı.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim