UÇAĞI KARIŞTIRAN TÜRK YOLCU ÖLÜ BULUNDU

Dünyadan

14 Mayıs 2018 Pazartesi 11:18

İsviçre bu olayı tartışıyor. Türk yolcu uçağı birbirine kattı, bir gün sonra ölü bulundu

İsviçre'de yayımlanan Post gazetesi, İsviçre'in Glarus kantonunda bir Türk vatandaşının ölü bulunmasının polis tarafından araştırıldığını yazdı. İsviçre basının aktardığına göre, bir kadınla tartışmasının ardından ölü bulunan Türk yolcu, bir gün önce uçakta olay çıkarmış ve yolcular tarafından etkisiz hale getirilmişti.

Bir Türk vatandaşının 'ilişki cinayetinde' ölü bulunduğu olay Näfels'deki spor merkezi Linth-Arena'nın otelde gerçekleşti. Cinayetin ardından elde edilen ilk bulgulara göre, spor merkezinin otel odasında Türk ve İsviçre vatandaşı bayan E.D arasında bir anlaşmazlık yaşandı. Diğer otel konukları, odadan çığlıklar ve gürültü duyduklarını, saldırganı ve yaralı kadını ayırdıklarını belirttiler.

Bir polis sözcüsüne göre yaralı kadın, İsviçre'de vatandaşlık almış Türkiye kökenli bir şahıs. Polis sözcüsü, olay yerinde daha sonra ölen adamın ağır yaralı Zürih Hastanesi'ne kaldırılan kadına karşı  şiddet kullandığını tahmin ettiğini açıkladı. Gözü ve yüzünde ağır yaralar, morluklar bulunduğu belirtilen kadınının helikopterle Zürih Hastanesi'ne kaldırıldığı açıklandı.

Tedavisi devam ettiği için, polis kadını sorgulayamadı. Erkeğin ise, otel odasında olay sonrası bilincini kaybettiği ve yapılan müdahaleyle yeniden canlandırıldığı ancak ambulans ekibi gelene kadar yaşamını yitirdiği açıklandı.

OLAYDAN BİR GÜN ÖNCE UÇAĞI BİRBİRİNE KATTI

Zürih'teki Türk vatandaşı ölümünden bir gün önce İsviçre'ye geldiği uçakta bir olaya karıştı. Türk yolcunun yanındaki başka bir yolcuya zorla yoğurt yedirmeye kalktığı daha sonra ise 20 dakika boyunca uçağın kabininde bağırarak tekbir getirdiği iddia edildi. Diğer yolcuların müdahalesiyle etkisizleştirilen yolcu uçak inince gözaltına alındı.

Yolcunun uçakta olay çıkarması ve gözaltına alınmasıyla, bir gün sonra ölü bulunması arasında bir bağlantı olup olmadığı ise bilinmiyor.

hurriyet.com.tr

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim