TURKISH CARGO 17 ATI UÇURDU

Türkiye'den

21 Ocak 2019 Pazartesi 17:24

THY’nin alt markası Turkish Cargo, 14 Ocak tarihinde gerçekleştirilen iki farklı özel kargo operasyonu ile toplam 17 atı başarılı ve güvenli bir şekilde İstanbul ve Dubai’ye taşıdı

Dünyanın 124 ülkesine hizmet veren ve en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, 14 Ocak tarihinde gerçekleştirilen iki farklı özel kargo operasyonu ile toplam 17 atı başarılı ve güvenli bir şekilde İstanbul ve Dubai’ye taşıdı. Turkish Cargo güvencesi ile gerçekleştirilen operasyonlarda; Amerika’da yaşayan ve Türkiye’deki at yetiştiriciliğine önemli katkılar sağlayacak toplam 15 tay ve at, özel olarak tasarlanmış, kaydırmaz zemine ve oval kenarlara sahip beş stall (özel at ahırı) içerisinde Şikago’dan İstanbul'a getirildi. Atlar, kolay hareket imkânı sağlayan özel yükleme kapıları aracılığıyla Türkiye’deki yeni yuvalarına, sağlıklı bir şekilde ulaştırıldı. “Good Curry” ve “Peri Lina” isimli iki safkan ise 1996 yılından bu yana her yıl düzenlenen ve dünyanın en önemli yarışçılık festivallerinden biri olan Dubai World Cup’a katılmak üzere İstanbul’dan Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrine taşındı.

Turkish Cargo bu iki operasyonla canlı hayvan taşımaları konusunda tecrübesini ortaya koydu.

Turkish Cargo, hayvan taşımalarını en ideal şartlarda gerçekleştirmeyi amaçlayan uluslararası bir organizasyon olan Animal Transportation Association’a üye olmakla birlikte, müşterilerine sunduğu canlı hayvan taşımacılığı hizmeti için kabul, depolama ve sevk süreçlerinde, IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) Canlı Hayvan Taşıma Yönetmeliği’ni referans almakta ve yönetmelikte belirtilen dokümantasyon, kafesleme, etiketleme ve işaretleme kurallarını canlı hayvan taşıma sürecinde harfiyen uygulamakta. Canlı hayvanlar, Turkish Cargo’nun uzaktan kontrol edilebilen ısı ve nem takip sistemiyle donatılmış barınakların bulunduğu canlı hayvan konaklama ve bakım odalarında misafir edilmekte.

Turkish Cargo, Türk Hava Yolları’nın 300’den fazla noktaya ulaşan geniş uçuş ağına ek olarak 86 destinasyona direkt kargo uçuşu gerçekleştirerek başarılı operasyonlarını sürdürüyor.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim