THY YÖNETİMİNE YENİ İSİMLER

Havacılık Haberleri

5 Mayıs 2018 Cumartesi 00:58

Türk Hava Yolları A.O. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. İki yeni isim yönetime girdi

Türk Hava Yolları A.O. Olağan Genel Kurul toplantısı hissedarların katılımıyla bugün THY Genel Yönetim Binası’nda gerçekleştirildi. Saat 14.30’da başlayan toplantıda 2017 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetim Kurulu raporlarının görüşülmesinin ardından yapılan oylama ile 2017 yılı hesap ve faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu ibra edildi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı başkanlığında gerçekleşen Genel Kurul toplantısında, Genel Müdür - Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili Bilal Ekşi, Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyesi İsmail Cenk Dilberoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Arzu Akalın, Prof. Dr. Mecit Eş, Orhan Birdal, Muzaffer Akpınar ve Ogün Şanlıer hazır bulundu.

THY yönetim kuruluna istifa eden İsmail Gerçek’in yerine Kaptan Pilot Mithat Görkem Aksoy, Arzu Akalın'ın yerine de TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun atandı.

THY kaptan pilotlarından Mithat Görkem Aksoy, VIP Uçaklar Operasyon Başkanlığı'nın yanısıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da pilotluğunu yapıyordu.

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 Dr. Muzaffer Çetingüç
 5 Mayıs 2018 Cumartesi 10:20
THY Yönetim Kurulu, sektörün bayrak taşıyıcısı ve en büyüğü olan THY'nin bugünü ve yarınıyla ilgili önemli kararların alındığı bir organ ise, burada havacılıkla ilgili bilgi, deneyim ve vizyonları olan kişilerin yer alması gerekmez mi? TÜRGEV Başkanı bu nitelikte birisi midir yoksa politik bir atama mıdır? Liyakat, liyakat diyoruz ya...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim