THY PHUKET SEFERLERİNİ ARTIRIYOR

Dünyadan

11 Mayıs 2018 Cuma 19:09

Türk Hava Yolları, 17 Temmuz 2017 tarihinde açtığı Phuket hattında, Eylül ayından itibaren haftanın her günü uçacak

SEFER SAYILARI ARTIRIYOR

Yakaladığı yüksek doluluk oranı ve yoğun talep, Türk Hava Yolları‘nı(THY), Phuket'e düzenlediği tarifeli seferlerde artışa gitmeye zorladı. THY Tayland Müdürü Abdullah Ahmet Tuğcu, "Haftada 4 sefer olarak icra ettiğimiz Phuket hattını günde 1 sefere çıkarmak için gerekli başvurularımızı yaptık" dedi. Dünyada 303 noktaya uçarak bu alandaki rekoru elinde bulunduran Türk Hava Yolları, 17 Temmuz 2017 tarihinde açtığı Phuket hattında, Eylül ayından itibaren haftanın her günü uçacak. Tuğcu, 2012 yılında iki ülke arasında vizelerin kaldırılmasıyla mevcut hatta seyahat eden yolcu sayısında ciddi artış yaşandığını kaydetti. Tuğcu, "17 Temmuz 2017'de ilk sefer gerçekleşti. Talepler beklentileri karşıladı. Uçak ve slot müsaitliğine göre Eylül ayı itibariyle haftalık 4 seferle icra ettiğimiz hattımızı günde 1 sefere çıkarmak için gerekli müracaatlarda bulunduk" dedi.

YENİ EVLİ ÇİFTLER BÜYÜK RAĞBET GÖSTERİYOR

Dünyaca ünlü tatil destinasyonuna düzenlenen seferlerde Businness Class'a yoğun ilgi olduğunu belirten Tuğcu, "Türkiye pazarında özellikle düğün veya balayı için gelen çiftler business class'ı tercih ediyor. Dönemsel olarak, 2 kişilik özel business class promosyonları da yapıyoruz. Kurumsal trafiğin yoğun olmadığı bir destinasyon için doluluklar ilk senesinde gayet olumlu seyrediyor. Gün geçtikçe yükselen bir grafik var" diye konuştu. Ahmet Tuğcu ayrıca Business class yolcularının Phuket Havalimanında seyahatleri öncesinde zaman geçirebilecekleri bir özel yolcu salonunun da bulunduğunu kaydetti.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN TURİST AĞIRLIYOR

Phuket'i  en fazla hangi ülkelerden tatilcilerin tercih ettiğine de değinen THY Tayland Müdür, "Tayland pazarının en önemli avantajlarından birisi, dünyanın her noktasından talep olması. Avrupa'da Almanya, Fransa, Belçika, İtalya ve İspanya başı çekiyor. Kuzey ve Güney Amerika'dan da yolcu taşıyoruz. Yolcuların önemli kısmı Bangkok, Kuala Lumpur veya Vietnam'da Ho Şi Min ile dönüşümlü olarak tatil yapıyor. Phuket, turizm anlamında büyük çeşitlilik sunmaktadır. Balayı, düğün, welness&detoks, aile tatili, helal turizm, çevre şehirlerle kültür turları ve pek tabii deniz turizmi ile farklı segmentte yolculara unutulmaz bir deneyim sunmaktadır" dedi. Türkiye'den Phuket'e giden balayı çiftleri ve çocuklu aileler ise genellikle Angsana Laguna Phuket gibi aile ağırlıklı otelleri daha çok tercih ediyor.

HER MEVSİM TATİL

Phuket'in en fazla talep gördüğü dönemin Türkiye'de kış aylarına denk geldiğini belirten Ahmet Tuğcu, "Biz Türkiye'de en soğuk günleri yaşarken Phuket'te insanlar güneşli günlerin tadını çıkarıyor. Tropikal iklimi nedeniyle yılın büyük bölümü sıcak olsa da en güneşli günler Ekim - Nisan ayları arasında yaşanıyor. Türkiye'nin kışında sıcak bir tatil yapmak isteyenler için Phuket güzel bir tercih. Bunun yanında Mayıs ayından sonra yağmurlar başlıyor ancak bölgede turizmin canlılığı bitmiyor, yoğunluk azalsa da yağmursuz günlerde sıcak hava ve kültürü Phuket'i tercih edilebilir kılıyor" ifadelerini kullandı.

İbrahim KÖKTENER-Airkule.com/Phuket

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim