THY KAPTANI UÇUŞTA BAYILDI

Havacılık Haberleri

9 Temmuz 2018 Pazartesi 15:06

Türk Hava Yolları'nın bir kaptan pilotunun uçuş sırasında bayıldığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Houston uçağının kaptan pilotunun, uçuş sırasında bayıldığı öğenildi. Tuvalette bayıldığı öğrenilen pilotun uçak indikten sonra hastaneye kaldırıldığı, uçağı diğer pilotların indirdiği öğrenildi.

Houston’a seyahat eden bir Airkule okurunun verdiği bilgiye göre, tuvalete giren kaptan pilot bayıldı.Tuvaletin kapısını açan kabin memurları kaptanı yerde buldu. Başından yaralanan kaptan pilota kabin memurları yardım ederek tuvaletten çıkardı. Pilotlar uçakta doktor olup olmadığı ile ilgili anons yaptıktan sonra yolcular arasında bulunan bir doktor kaptanı muayene etti. Okurumuz, yarı baygın halde olan kaptan pilotun başına buz tedavisi yapıldığını bildirdi.  

THY uçağı Houston Havalimanı Kontrol Kulesiyle konuşarak öncelikli iniş izni istedikten sonra Houston’a acil iniş yaptı. Uçak indikten sonra gelen sağlık görevlileri THY kaptanını alarak hastaneye kaldırdı.

Bu arada takipçimiz inişe kısa bir zaman kala meydana gelen olay sırasında türbülans yaşandığını da sözlerine ekledi.

Airkule.com

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 Mustafa
 12 Temmuz 2018 Perşembe 16:12
Öncelikle geçmiş olsun. Herkesin başına gelebilir. Uçuşta kaptanın başına gelmesi tabiiki olayı daha heyecanlandırıyor. Sebeplerinin doğru bir şekilde açıklanması ilgili herkesin beklentisidir. Yargısız infaz yapmaktan kaçınmakta fayda var . Kaptana acil şifa dilerim.
 Zait
 9 Temmuz 2018 Pazartesi 21:42
THY yetkilileri resmi açıklama yaptılar mı?
 SC
 9 Temmuz 2018 Pazartesi 17:27
Kaptan pilota büyük geçmiş olsun. Umarım aşırı yorgunluktan değildir.
 geçmiş olsun
 9 Temmuz 2018 Pazartesi 16:16
Kaptan pilota geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. bir an önce sağlığına kavuşur inşallah
 Dr. Muzaffer Çetingüç
 9 Temmuz 2018 Pazartesi 16:06
İnsan olan her yerde böylesi tıbbi inkapasitasyonlar olabilir. Gizlememek gerekir. Bayılmanın tıbbi nedeni incelenmelidir. Kaptan pilota geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim