THY EUROWİNGS VE RYNAİR’DEN SONRA İKİNCİ

Türkiye'den

7 Şubat 2018 Çarşamba 14:24

THY, Avrupa hava trafiğine en çok katkı yapan havayolu sıralamasında Eurowings’in,günlük toplam trafiklerine göre yapılan sıralamada ise Rynair’den sonra ikinci oldu

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (Eurocontrol) tarafından yayınlanan Şebeke/Ağ Operasyonları Raporu’na göre; Aralık ayında Türkiye Avrupa uçuş trafiğine en fazla katkı yapan ülkeler sıralamasında ikinci oldu.

Avrupa toplam uçak trafiğinin Aralık ayında yüzde 1.9 arttığı belirtilen raporda, trafik ağına en fazla uçuş ilave eden ilk beş ülkenin İspanya, Türkiye, Polonya, Kanarya Adaları ve Portekiz olduğu açıklandı.

THY  116 YENİ UÇUŞLA İKİNCİ OLDU

Avrupa hava trafik ağına en çok katkı yapan havayolu sıralamasında ise Eurowings’in ardından THY günlük 116 yeni uçuş ilavesiyle 2. sırada yer aldı.

AHL 4. SIRADA

Havaalanı kalkış trafiklerine ilişkin istatistiklere göre de, Atatürk Havalimanı Aralık ayında günlük 595 kalkış trafiği ile Avrupa havalimanları içinde 4. oldu. Eurocontrol’ün raporuna göre: uçuş trafiği en fazla olan Avrupa havayolları arasında THY ikinci sıraya yükseldi.

Havayolu işletmelerinin günlük toplam trafiklerine göre yapılan sıralamada ise Rynair günlük bin 683 uçuşla 1. sırada yer alırken, THY günlük bin 214 uçuşla en fazla uçuş yapan ikinci havayolu oldu.

PEGASUS 13. SIRADA

Günlük toplam sefer sayısında geçen sene Aralık ayına göre yüzde 10,6 artış gerçekleştiren THY’nin yanısıra Pegasus Havayolları da günlük ortalama 429 uçuşla yüzde 11’lik bir artış kaydederek 50 havayolunun içinde 13. sırada yer aldı.

Avrupa genelinde uçak trafiğinde yaşanan gecikmelerde, 2017 yılı Aralık ayında geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 22.3 oranında azalma yaşandığı belirtilen raporda, Atatürk Havalimanı’nda Aralık ayında meydana gelen gecikmelerdeki artışın hava muhalefeti ve havalimanı kapasitesinden kaynaklandığı kaydedildi.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim