TAV’A ‘EN İYİ HAVALİMANI İŞLETMECİSİ’ ÖDÜLÜ

Dünyadan

6 Şubat 2018 Salı 12:36

International Transport News dergisi, 2018 yılının Ortadoğu’da en iyi havalimanı işletmecisi ödülünü TAV Havalimanları’na verdi

ORTADOĞU’YA İMZASINI ATTI

Her yıl sektörün gelişimine katkıda bulunan kurum ve kişileri ödüllendiren havacılık sektörünün saygın yayınlarından İngiltere merkezli International Transport News dergisi, TAV Havalimanları’nı Ortadoğu’nun en iyi havalimanı işletmecisi seçti. TAV Grubu Ortadoğu’da bugüne kadar çok sayıda havalimanı projesine imza attı. Şirket son olarak Suudi Arabistan’da üç havalimanının daha işletmesini kazandı. 2012’den bu yana Medine Havalimanı’nı işleten TAV, Yanbu, Qassim ve Hail havalimanlarını da portföyüne eklemiş oldu. TAV İnşaat’ın Abu Dabi, Doha, Maskat, Medine, Riyad ve Cidde havalimanlarında imzası bulunuyor. Şirket son olarak Bahreyn Havalimanı projesini üstlendi.

ÇOK SAYIDA PROJE ÜSTLENDİ

TAV Havalimanları, hizmet şirketleriyle de bölgede çok sayıda proje üstlendi. BTA ve TAV İşletme Hizmetleri, Umman’ın Maskat Havalimanı’nda operasyona başlamak üzere hazırlıklarını sürdürüyor. TAV Technologies, Abu Dabi Havalimanı bilişim altyapısını kuruyor. HAVAŞ, Suudi Arabistan’da yer hizmetleri lisansı alan ilk yabancı şirket olma başarısını gösterdi. ATÜ Duty Free de bölgede Salalah ve Medine havalimanlarında hizmet sunuyor.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim