TALPA’DAN ‘PİLOT’ AÇIKLAMASI

Havacılık Haberleri

9 Ağustos 2018 Perşembe 11:21

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği TALPA, geçtiğimiz günlerde basına yansıyan iki pilotun telsizde birbirini tehdit etmesi ve pilotların karşılaştıkları olumsuzluklara dair açıklama yaptı

TALPA’nın açıklaması şöyle:

GÜNDEME DAİR TALPA BASIN AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde standart dışı havacılık konuşmaları ile ilgili sosyal medyaya ve basına da yansımış olan mesleki etik değerlerimizle örtüşmeyen söylem ve davranışları uygun bulmuyoruz. Bununla beraber yoğun çalışma temposunun meslektaşlarımız üzerinde fiziksel ve zihinsel yorgunluğunun göstergesi olması açısından da düşündürücü olduğunu değerlendiriyoruz. Ayrıca bu konuşma kayıtlarının kamu oyuna açık sosyal medyada paylaşılmasını kınıyoruz.

Üyelerimiz tarafından yapılan bilgilendirmeler sonucunda bir özel şirketimizde çalışma barışını bozan ve iş güvencesini ortadan kaldıran olumsuzluklar yaşandığı anlaşılmıştır. Bunun sonucunda sayısı azımsanmayacak meslektaşımızın sağlık problemi yaşayarak istirahat almak zorunda kaldığını, yine bazı meslektaşlarımızın iş akitlerinin fesh edildiğini üzülerek öğrendik.

Özellikle pilot istihdamının yeterli olmadığı ve yetişmiş insan gücü kaybına tahammül edilemeyecek olan havacılık sektörümüzde iş barışını ortadan kaldıran bu olumsuzluklar kaygı vericidir.

Ülke sivil havacılığı ve meslektaşlarımızın zarar görmesini engelleyecek düzeltici adımların atılması için havacılık sektörümüzün bütün paydaşlarını sağduyulu olmaya ve ortak akılda buluşmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

TALPA YÖNETİM KURULU

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 zihin
 9 Ağustos 2018 Perşembe 12:02
Bir bu eksikti. İnanılacak gibi değil. Sansür istiyenler safına TALPA da katılmış. Hayırlı uğurlu olsun. Adamlar birbirini düelloya davet edecek neredeyse, basın bunu haber yapmayacak. kor kırılacak yen içinde kalacak öyle mi! Bravo size...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim