ŞEHİT CENAZELERİ MEMLEKETLERİNE GÖNDERİLDİ

Türkiye'den

11 Şubat 2018 Pazar 09:18

Afrin Harekatı'ndan peş peşe acı haberler geldi dün… Ve bugün, şehit düşen 11 kahraman askerimizin cenazesi Hatay Havalimanından memleketlerine gönderildi

Afrin Harekatı'ndan dün peş peşe acı haberler geldi. Atak helikopterin düşmesi sonucu 2 asker şehit olmuştu. Daha sonra TSK'dan yapılan açıklamalarla 9 askerimizin daha şehit düştüğü, 11 askerimizin de yaralı olduğu duyuruldu. Operasyonlarda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

Bugün sabah saatlerinde şehit düşen askerlerimizin cenazeleri Hatay Havalimanına getirildi. Cenazeler, törenle havalimanında beklemekte olan askeri Casa uçağı ile Sağlık Bakanlığına ait uçağa nakledildi. 11 şehidimizin cenazesi toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderildi.

Şehitlerimizin isimleri

Düşen helikopterde Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman (32) ile Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut (29) şehit oldu. Bölgede gün boyu devam eden çatışmalarda ise Piyade Astsubay Üstçavuş Hasan Kuş (29) ile uzman çavuşlar Oğuzcan Ekiz (27), Enes Sarıaslan (24), Halis Koca (27), Burak Akalın (28), Serdar Ege (41), Hüseyin Şahin (27), Koray Karaca (25) ve uzman onbaşı Hamza Karacaoğlu (26) şehit oldu. Çatışmalarda yaralanan askerler, bölgeden tahliye edilerek Kırıkhan ve Hatay'daki devlet hastanelerinde tedaviye alındı.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim