RED BULL AIR RACE’TE GOULIAN SÜRPRİZİ

Dünyadan

5 Şubat 2018 Pazartesi 11:48

Abu Dhabi’de başlayan Red Bull Air Race’in 2018 sezonunun ilk yarışını ABD’li Michael Goulian kazandı

Red Bull Air Race’in 2018 sezonu Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de başladı. 8 farklı ülkeye uğrayacak sezonun ilk yarışını Michael Goulian kazandı. ABD’li pilot, 9 yıl sonra yarışı ilk kez en önde tamamladı.

Yarış uçaklarının üstünde hız ve dengeyi birleştirerek akrobatik hareketler yapan pilotların kozlarını paylaştığı Red Bull Air Race’de hasret sona erdi. Birbirinden tecrübeli pilotların, kimi zaman deniz üstünde kimi zaman ise ormanlık alanda 20 metreye kadar alçalabildiği organizasyonun 2018 sezonu, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de start aldı.

Oldukça heyecanlı geçen yarışta birinciliği Michael Goulian elde etti. ABD’li pilot, uzun zaman sonra yarışı en önde tamamlayarak sürpriz yaptı. Goulian en son 2009 yılında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de birincilik koltuğuna oturmuştu. Abu Dhabi’de ikinciliği son şampiyon Yoshihide Muroya elde etti. Podyuma çıkmayı başaran üçüncü isim ise Red Bull takımından Çek Martin Sonka oldu.

BİR SONRAKİ DURAK CANNES

Abu Dhabi’yi 15 puanla kazanan Goulian kariyerinde ilk kez zirveye yükseldi. Red Bull Air Race’te bir sonraki durak Fransa’nın Cannes kenti. Yarış daha sonra Macaristan-Budapeşte, Rusya-Kazan, Amerika Birleşik Devletleri-Indianapolis gibi güzelliği dünyaca ünlü şehirlerde devam edecek. Şölen Kasım ayında tamamlanacak.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim