LOS ANGELES’A DİREKT UÇACAK

Dünyadan

12 Temmuz 2018 Perşembe 17:04

Singapur Havayolları direkt Los Angeles seferlerine başlıyor, San Francisco seferlerinin sayısını artırıyor

Singapur Havayolları, yeni Airbus A350-900ULR model (ultra uzun menzilli) uçaklar ile Kasım ayında Singapur Los Angeles arası direkt seferlere başlayacak. Havayolu ayrıca hâlihazırda gerçekleştirmekte olduğu günlük direkt Singapur-San Francisco seferlerinin sayısını haftada 10'a çıkartacak. Daha önce duyurulan Singapur-New York seferleriyle birlikte Singapur Havayolları, 2018 yılı sonunda Singapur ile ABD'yi haftalık 27 direkt sefer ile birleştirecek.

SQ38 uçuş numaralı Singapur Los Angeles seferleri 2 Kasım 2018 tarihinde başlayacak. Bu rota üzerinde Singapur kalkışlı uçuşlar; Çarşamba, Cuma ve Pazar olmak üzere haftada üç gün gerçekleştirilecek. Günlük uçuşlar ise diğer A350-900ULR uçaklarının hizmete sokulmasıyla 9 Kasım 2018'den itibaren başlayacak. 7 Aralık 2018 itibariyle ilave üç uçuş daha SQ36 uçuş numarası ile başlayacak olup Singapur ile Los Angeles arasındaki haftalık direkt sefer sayısı 10'a yükselecek.

Singapur ile Los Angeles arasındaki direkt seferlerin başlamasıyla Singapur Havayolları, Seul üzerinden Los Angeles'a bir aktarma ile gerçekleştirdiği seferlerini 30 Kasım 2018 itibariyle sonlandıracak. Singapur-Seul seferleri günde dört defa yapılmaya devam edilecek olup 1 Aralık 2018'den itibaren SQ612 uçuş numarası ile Singapur'dan Seul'e bir ek sefer düzenlenmeye başlanacak. Singapur Havayolları'nın Tokyo üzerinden Los Angeles'a gerçekleştirdiği günlük bir aktarmalı seferler ile birlikte Los Angeles'a düzenlenen haftalık sefer sayısı 17 olacak.

Singapur Havayolları tarafından hâlihazırda gerçekleştirilmekte olan Singapur-San Francisco seferlerinin sayısı, 28 Kasım 2018 itibariyle eklenecek haftalık üç yeni seferle artacak. Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri San Francisco'ya gerçekleştirilecek söz konusu üç yeni sefer SQ34 uçuş numarasına sahip olacak ve hâlihazırda gerçekleştirilen günlük SQ32 direkt seferlerini tamamlayacak. Singapur Havayolları'nın Hong Kong üzerinden San Francisco'ya gerçekleştirdiği günlük bir aktarmalı seferler ile San Francisco'ya düzenlenen haftalık sefer sayısı 17 olacak.

Singapur Havayolları CEO’su Sayın Goh Choon Phong,”Müşterilerimiz her zaman ABD seferlerimizi beğenmiştir ve Singapur ile Los Angeles arasında direkt seferleri başlatarak ve mevcut Singapur-San Francisco rotasındaki direkt sefer sayısını arttırarak müşterilerimize daha fazla seyahat seçeneği sunacağımız için memnunuz" dedi.

Singapur Havayolları hâlihazırda ABD'nin Houston, New York, Los Angeles ve San Francisco şehirlerine haftalık 40 sefer düzenliyor.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim