KENYA'DA ÖZEL UÇAK SAFARİ

Seyahat Rotası

30 Haziran 2017 Cuma 08:51

Scenic Air Safaris firması 3 adet Cessna 208B Grand Caravan ile muhteşem bir gezi rotası düzenliyor

2017 yılında çok favori olan “Cessna Caravan ile Afrika Macera turu”, dünyadaki Luxy tur operatörlerinin de gözdesi durumunda… Bu yazıyı hazırlarken, havacılıkta daha yapacak çok şey olması beni mutlu etti. Ülkemiz için de yeni uçuş rotaları heyecanlı olacaktır.

Scenic Air Safaris firması 3 adet Cessna 208B Grand Caravan ile muhteşem bir gezi rotası düzenliyor. Havacılığa merakı olan ve fotoğraf çekmeyi sevenler için 2017’nin en iyi gezi rotasını sizlere tanıtmak istedim.

Masai Mara, Amboseli Ulusal Parkı veya Tsavo Doğu ve Tsavo West Milli Parklarını ziyaret etmek istiyorsanız, Scenic Air Safaris sizi oraya çok farklı şekilde uçuracak. Hayal gücünüzü zorlayın! Havaalanı yok, güvenlik kontrolü yok. 500 feet yükseklikte doğa ile iç içe, filleri izleyerek uçmak… Beğendiğiniz her yere iniş imkanı. Teknik olarak bu zor şartlarda uçmak için o bölgeye uygun uçak ve pilot gerekli… Cessna 208B Caravan pilotları çok tecrübelilerden seçilmiş. Havayollarında mutlu olmayanlar için güzel bir alternatif…

Pilot Murtaza S. Walijee (Baş Pilot), hava taşımacılığında ATPL lisanslı ve  5,000 saat uçuşa sahip.

Pilot Sam Mbugua (Pilot), ATPL ve 4,700 saat uçuşa sahip, uçuş tutkunu, fotoğraf meraklısı bir kişi.

Pilotlar aynı zamanda Ultimate Across Africa turu için 14 günlük safari rehberlik hizmeti vermekte. Masai Mara , Serengeti, Wildebeest, Natron Gölü üzerindeki Pembe Flamingolar ve Tanganika Gölü kıyısında düşük seviye doğal uçuşlar yaparak tatilcilerin hayatlarında göremeyecekleri güzellikleri yaşatıyorlar. Uçuşlar, Kenya'nın en iyi koruma alanlarının ve ulusal parklarının olduğu bölgelerde gerçekleşiyor.

Cessna 208B, genel havacılık uçaklarına yönelik en son teknolojiyi kullanan Garmin G1000 kokpitine sahip. Monte edilmiş “Sentetik Görme” teknolojisi seçeneği pilota, 3D arazi eşleştirmesinin yararı sayesinde bugüne kadar ki en güvenli toprak operasyonlarını başarı ile yapmasını sağlıyor.

Scenic Air'in Genel Müdürü Torben Rune'a göre "Müşterilerin, nesli tükenmekte olan türlerle birlikte olan biteni anlamaya çalışmaları ve hayatlarını hayvanları korumaya, yaşam alanlarını kurtarmanın yollarını bulmaya ve Afrika'da uzun vadeli geleceğe farkındalık yaratmak için buradayız" diyor.

Bu tura konuk olanlar Nairobi'den başlayarak, özel uçakla Masai Mara milli parkında 30 yıllık tecrübesi ve bilgisi ile çita uzmanı Dr. Elena Chelysheva ile tanışıyorlar. Ardından Dr. Niels Mogensen gibi aslan uzmanlarıyla sohbet imkanı buluyorlar.

Uçak daha sonra kuzeye doğru ilerliyor, Elephant Watch Camp'de iki gece konaklanıyor, Samburu'da aslan, su aygırları ve zürafalar ile ilgili hava fotoğrafları çekilebiliyor. Orada misafirler, ekolojiyi doğal sürdürülebilirlik ve koruma duygusunu tam anlamı ile yaşama olanağı buluyor.

Scenic Air Safaris uçağı Nairobi'ye dönerken herkes çok mutlu ve huzurlu, inanılmaz bir gezi yaptıklarının farkında olarak ayrılıyorlar. Katılımcıların hayata bakış açılarını, doğa sevgisi ve farkındalıklarının arttığını hep gözlemlenmiş… İnsanların tatil sonrası çalışma yaşamına döndüklerinde çok daha başarılı işlere imza attıkları, insan ilişkileri çok farklı olduğu tarafsız gözlemcilerce rapor edilmiş.

14 günlük gezinin Fiyatları kişi sayısına ve ana kampın seçimine göre değişiyor. Kişi başı 9 bin 875 USD ile 23 bin 621 USD arasında.

Programda tur güzergahı çok etkileyici şekilde planlanmış. Aslanlar, zürafalar, filler ve zebra konusunda uzman bilim adamları ile tanışma imkanı sağlanıyor. Gerçekten, araştırmacılara özel erişim olanağı ile Maasai Mara, Büyük Rift Vadisi, Samburu, Laikipia ve Lewa'yı gezmek zor bulunacak bir gezi rotası…

Bu geziye katılmak için şirket merkezi Kenya’daki Mombasa ve Nairobi şehirlerindeki ofislerine rezervasyon yaparak gitmek gerekiyor.

Scenic Air Safaris şirketinin VIP konfigürasyonlu 2 Cessna C208B Grand Caravans ve 1 Cessna C206 Stationair Single uçağı bulunuyor.

Vakit ve imkanı olanlar için inanılmaz bir deneyim. Pilot arkadaşlar için muhteşem bir tecrübe. Bir gün mutlaka gitmek isterim.

4 gecelik kısa tur fiyatı: Kişi başı 2 bin 845 dolar.

Nairobi veya Mombasa - Tsavo West Ulusal Parkı (Severin Safari Kampı) - Mombasa ya da Nairobi

8 gecelik kısa tur fiyatı: 5 bin 590 dolar.

Nairobi veya Mombasa - Tsavo East (Satao Kampı) - Tsavo West (Severin Safari Kampı) - Amboseli Ulusal Parkı (Satao Elerai) - Masai Mara Milli Parkı (Karen-Blixen Kampı) - Nairobi veya Mombasa

14 günlük full tur fiyatı: 9 bin 875 ile 23 bin 621 dolar arasında değişen rota ve kalma seçenekleri mevcut.

Kuzeye uçuş rotası:

Lamai Camp Serengeti, Kungwe Beach Lodge, Kaya Mawa,Chongwe River Camp,Chobe Princess,Houseboat,Duba Expedition Camp,Drop off can be Livingtone, Zambia veya Victoria Falls, Zimbabwe

Güneye uçuş rotası:

Duba Expedition Camp,Chobe Princess Houseboat,Tafika or Nsefu Camp,Kaya Mawa,Kigelia Ruaha Camp,Sand River Selous,Drop off can be Dar es Salaam Airport veya Nairobi airport

ŞEREF SEZGİN – Airkule.com

Şirket resmi sitesi:

http://www.scenicairsafaris.com/

Video:

https://youtu.be/vvWOeJyc_7Q

https://youtu.be/OdEfEY411a8

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 BIROL
 3 Temmuz 2017 Pazartesi 14:59
Bizde de kapadokya hatayı bölgesel tur yapılsa çok iyi olur
 Günalp
 1 Temmuz 2017 Cumartesi 12:44
Birgün yaparız inşallah. Güzel program. Yazı için teşekkürler kardeşim.
 Niyazi
 30 Haziran 2017 Cuma 10:36
Hocam etkileyici bölge, Afrika'da uçmak en büyük hayalim.
 Osman Uzun
 30 Haziran 2017 Cuma 09:51
Böyle bir şirkette uçmak isterim. Pilotlukta yolun sonu.
 Ali ÖZER
 30 Haziran 2017 Cuma 09:40
Yine süper bir yazı olmuş. Şeref kaptan bizi aldı oralara götürdü, getirdi. Elinize sağlık.
 İLKER
 30 Haziran 2017 Cuma 09:39
Hocam çok iyi güzergah. Heyecan verici.Tesekkurler.

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim