KANAT ÜRETİMİNDE YENİ DÜZENLEME

Havacılık Haberleri

26 Mart 2020 Perşembe 13:57

Airbus, kanat üretimini mevcut koşullara göre yeniden uyarladı

Airbus SE, COVID-19 salgınıyla mücadele çabalarını küresel olarak desteklemeye devam ediyor. Şirket, operasyon devamlılığını güvence altına alırken, sıkı sağlık ve güvenlik önlemleri uygulayarak çalışanlarının sağlığını ve güvenliğini sağlamak için sosyal ortakları ile koordineli olarak kapsamlı çalışmalar yürütmektedir.

Dört günlük duraklamanın ardından 23 Mart Pazartesi günü Airbus’ın Fransa ve İspanya tesislerinde üretim ve montaj çalışmaları kısmi olarak, İngiltere, Almanya ve ABD’deki operasyonları ise normal seyrinde devam etti. Yeni sağlık ve güvenlik önlemlerine göre uyarlanmış çalışma yöntemlerine dayanarak, Airbus üretim akışını yeniden değerlendirmeye devam etmektedir.

Bu bağlamda İngiltere ve Bremen’deki kanat tesisleri, operasyonlara devam ederken son dönemde üretilen ilave stok seviyelerini göz önünde bulundurarak Airbus, son montaj hattı ile uyumlu üretim için koşulları yeniden uyarladı.

Bu değerlendirmenin sonucu olarak, Broughton ve Filton’da uzatılmış Paskalya tatili ve Bremen’de azaltılmış bir çalışma haftası ile Bremen, Filton ve Broughton'daki kanat tesislerde üretim akışına destek amacı ile üretim ve ilgili faaliyetler azaltılacak. Tesisler bu dönemde açık kalacak ve nihai montaj hatlarına kanat teslimatları, tedarik zincirinden malzeme ve bileşenlerin alınması ve kontrolü, bina ve montaj bakımı, kritik idari destek ve faaliyetlere yeniden başlama hazırlıkları gibi operasyonlara devam edilecek. Personel, uyarlanmış üretim faaliyeti ile doğrudan ilgili olmayan durumlarda evden çalışma yoluyla çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.

Airbus, küresel endüstriyel akışında iş sürekliliğini korumaya devam ediyor. Lider bir sanayi şirketi olarak Airbus, küresel mücadeleye destek vermek, müşterileri, tedarikçileri ve global ekonomiyi desteklemek için faaliyetlerine devam etmektedir.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim