KAÇAK GEÇİŞLERE ‘CAMLI BÖLME’ ÖNLEMİ

Türkiye'den

9 Mart 2018 Cuma 14:24

Geçtiğimiz Ocak ayında bileti olmadan İstanbul-Antalya uçağına kaçak binen taksici Ridvan K. Atatürk Havalimanı’nda yeni güvenlik önlemlerinin alınmasına sebep oldu

KAÇAK GEÇİŞE GEÇİT YOK 

Atatürk Havalimanı’nda tüm güvenliği atlatarak uçağa binmeyi başaran Ridvan K. gözlerden kaçan bir güvenlik açığını ortaya çıkarmıştı. Havalimanındaki görevlilerin bir anlık dalgınlığından faydalanan taksici Ridvan K. elinde bileti ve uçuş kartı olmadan o sırada kullanılmayan bir X-Ray cihazının yanından arınmış bölgeye, oradan da İstanbul-Antalya uçağına binmeyi başarmıştı.

1.5 METRE YÜKSEKLİĞİNDE KALIN CAMLAR KONULDU

Benzer olayların önüne geçebilmek için İç Hatlar terminalindeki güvenlik noktalarında yeni düzenlemeye gidildi. Buna göre bilet ve bagaj işlemlerinin yapıldığı check-in salonu ile arınmış salon, X-Ray cihazlarının bulunduğu bölgede 1.5 metre yüksekliğindeki kalın cam paravanlarla ayrıldı. Böylece özel güvenlik görevlilerinin olası dikkatsizliğinden yararlanmaya niyetlenecek biletsiz kişiler, cam duvar engeline takılacak ve arınmış bölgeye kaçak giriş yapamayacak.

İşte yöni önlem...

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim