MENÜ
İstanbul 19/30
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İŞTE THY'NİN MERAKLA BEKLENEN O REKLAMI
Videolar
6 Şubat 2017 Pazartesi 09:45

İŞTE THY'NİN MERAKLA BEKLENEN O REKLAMI

Dün gece oynanan Super Bowl'da Türk Hava Yolları milyonlarca ABD'liye Morgan Freeman ile seslendi

Türk Hava Yolları, Super Bowl maçında yüz milyonlarca ABD’liye Oscar ödüllü aktör Morgan Freeman’lı yeni reklam filmiyle seslendi

Son altı yıldır “Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi” seçilen Türk Hava Yolları'nın Morgan Freeman’lı yeni reklam filmi 5 Şubat’ta, Amerikan televizyon tarihinin en fazla izlenen programı olan Ulusal Futbol Ligi (NFL)’nin finali, Super Bowl’da gösterime girdi. Geçtiğimiz yıl oldukça ses getiren "Batman v Superman" reklam kampanyasını ilk olarak, dünya genelinde 800 milyon kişinin takip ettiği Super Bowl'da izleyiciyle buluşturan Türk Hava Yolları, bu sene de Morgan Freeman'ın yer aldığı yeni reklam filmi ile yine aynı platformda yerini aldı.

REKLAMLA İLGİLİ DETAYLAR

Çok sayıda küresel markanın tanıtım projesinde imzası bulunan ünlü yönetmen Matthias Zentner’ın yönetmenliğini yaptığı reklam filminin çekimleri, geçtiğimiz ay Los Angeles’ta tamamlandı. Çekim etabı 10 saat süren ve toplamda 101 kişinin görev aldığı filmin, birçok uluslararası medya aracı üzerinden 4 kıtada, 16 TV kanalında aynı anda yayına alınması planlanıyor.

AYCI: ŞİMDİDEN BÜYÜK SES GETİRDİ

Oscar ödüllü Amerikalı aktör, yönetmen, seslendirme sanatçısı ve aynı zamanda pilot olan Morgan Freeman’la imzalanan anlaşmayla ilgili bilgi veren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı; "Global büyüme stratejimiz doğrultusunda bu yıl da hız kesmeden yeni hatlar açmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin küresel marka elçisi olarak bayrak taşıyıcımızın ve keza ülkemizin global imajına katkı sağlamak bizim için en önemli motivasyon. Bu bağlamda, Morgan Freeman ile yaptığımız anlaşma, küresel marka değerimize ve bilinirliğimize sağladığı katkı açısından büyük önem taşıyor. Bugüne kadar dünyaca ünlü isimlerle gerçekleştirdiğimiz reklam kampanyalarının geri dönüşlerinden oldukça memnunuz. Yeniliklerin peşindeyiz ve elbette ki hep daha iyiyi hedefliyoruz. Şimdiden büyük ses getirdiğini gördüğümüz Morgan Freeman'lı yeni reklam kampanyamızın, marka algımıza önemli ölçüde katkı sağlayacağına inanıyorum." dedi.

FREEMAN: BENİM İÇİN ONUR VERİCİ

Türk Hava Yolları gibi prestijli bir marka ile işbirliği yapmanın onur verici olduğunu ifade eden Morgan Freeman ise, “Lisanslı bir pilot olarak uçmaya özel bir merakım var. Bu nedenle bu projenin içerisinde olmak benim için son derece keyifli bir deneyim oldu. Yolcularına sunduğu benzersiz hizmet anlayışı sayesinde süreklilikle ödüle lâyık görülen, aynı zamanda inanılmaz lezzetli uçak içi ve özel yolcu salonu ikramlarına sahip Türk Hava Yolları, alanında öncü bir profil. Dünyanın en çok ülkesine uçan ve bu denli prestijli bir havayolu şirketiyle çalışmak, benim için büyük bir onur.” dedi.

120 ÜLKEDE GÖSTERİLECEK

Türk Hava Yolları’nın geçtiğimiz yılın en fazla izlenen filmlerinden "Batman v Superman: Dawn of Justice" sponsorluğu kapsamında Ben Affleck, Henry Cavill ve Jesse Eisenberg gibi dünyaca ünlü isimlerin oynadığı reklam filmi yine ilk kez Super Bowl’da yayınlanmıştı. Bayrak taşıyıcı markanın bugüne kadarki reklam filmlerinde ise Kevin Costner, Lionel Messi, Kobe Bryant, Didier Drogba ve Caroline Wozniacki oynamıştı. Morgan Freeman ile gerçekleştirilen reklam kampanyası, Türk Hava Yolları’nın faaliyet gösterdiği 120 ülkede gösterimde olacak.

Ünlü aktörün THY uçağında seyahat ettiği görüntülerle başlayan reklam filminde Morgan Freeman, “Kimilerimiz keşfedilmeyenin peşine düşer, heyecanla yola çıkarlar. Dünyaları buluşturup farklılıklardan keyif alırlar. Eğer siz de bizim gibi bu muhteşem gezegeni daha çok keşfetmek istiyorsanız size eşlik etmeye hazırız. Şimdi, dünya daha büyük. Keşfet” diyor. 

İşte THY'nin o reklam filmi...

  Haberin Videosu

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 ?
 6 Şubat 2017 Pazartesi 10:36
bir zamanlar üvey kızıyla sevgili olan, din ve tanrı görüşü de hayli tartışılan birinin sözüm ona muhafazakar, dindar müslümanların yönetiminde olduğu bir şirketin reklamında oynaması ilginç ve düşündürücü... ayrıca bu reklamın oyuncu ücreti, çekim masrafları ve reklam ücreti vs toplam maliyetinin 10 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor ve diğer filmin başarısızlığı ve şirketin ekonomik durumu ortadayken hem tasarruf diye yırtınırlar hem de hala paraları saçarlar... böyle reklamlarla, sponsorluklarla terörün, kaosun, sorunların maalesef oldukça çok olduğu ülkemizin ve onun en büyük havayolu şirketinin reklamı yapılamaz, yapılsa bile yolcu sayısının ve turizmin artmasına sebep olmaz, elin adamı için herşeyin başı güvenliktir reklama vs bakmazlar...
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Airkule