İSTANBUL HAVALİMANI’NA İKİNCİ ‘KUŞ RADARI’

Türkiye'den

7 Kasım 2018 Çarşamba 09:50

Ulaştırma Bakanı Turhan, “İstanbul Havalimanı’nda kuş göç yolları için bir üniversiteden hizmet alındı. 8 uzman iki yıl kuş gözlemi yaptı. İkinci Kuş Radarı da hizmete alındı” dedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı’na kuş göç yolları için konusunda uzman bir üniversiteden hizmet alındığını belirterek, “8 uzman iki yıl boyunca kuş gözlemi yaptı, ayrıca 7 ornitolog 2015’ten bugüne kadar bu raporları değerlendirip önlem paketi hazırlayıp uygulamaya koydu. Bu önlemlere yönelik olarak 2015’te ilk kuş radarı alınarak çalışmaya başlandı. 2017’de ikinci kuş radarı hizmete alındı” dedi. Turhan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

131 MİLYARLIK ‘YİD’ İHALESİ

Yap-İşlet-Devret modeliyle ihale edilen işlerin toplam tutarının 131 milyar lira olduğunu belirten Turhan, “YİD yöntemiyle bir projeye pazara çıkıp da müşteri buluyorsanız kamu için en ekonomik yöntem bu. Şimdi Mersin’e, Aydın-Denizli’ye açıldık. Müşteri bulmaya çalışıyoruz yollarımıza” ifadelerini kullandı.

Miray ÇİMEN-AKŞAM

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim