HAVALİMANINDA KASTAMONU LEZZETLERİ

Türkiye'den

9 Mayıs 2018 Çarşamba 15:19

BTA tarafından işletilen Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali’ndeki Tadında Anadolu restoranında yerli ve yabancı yolcular, Kastamonu Mutfağı’nın yemek ve tatlılarından en güzel örnekleri tadıyor

BTA, Anadolu'nun zengin mutfak kültürünü dünyaya tanıtıyor. BTA ve Kastamonu Belediyesi’nin Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'ndeki Tadında Anadolu adlı restoranda ortaklaşa düzenledikleri  "Kastamonu Yemek Günleri"nde;  banduma, pastırmalı ekmek, tosya et haşlama, abana güveci, mantar sütlemesi, çene çarpar gibi Kastamonu Mutfağı’nın en güzel örneklerini 2 gün boyunca yolcuların beğenisine sunuldu. Türk yolcuların yemeklere ilgisini gören yabancı yolcular da yöresel yemeklerin tadına baktı.

AMAÇ ANADOLU LEZZETLERİNİ TANITMAK

Yabancı turistler, yemeklerin isimlerini telaffuz etmekte zorlansa da, ilk kez tattıkları yemekleri beğendi. Aynı zamanda Kastamonu yöresine ait gıda ürünleri de satılmaya başlandı. BTA Yiyecek İçecek Müdürü Kazım Çil, Kastamonu’nun zengin mutfak kültürünü yolcularla buluşturarak kentin tanıtımına da katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim