ESKİŞEHİR'DE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

Havacılık Haberleri

3 Temmuz 2018 Salı 08:27

Türkiye’nin tek sivil kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk, Romanya'da Aeromania Havacılık Festivalinde uçacak

Türkiye’nin tek sivil kadın akrobasi pilotu olan gökyüzü âşığı 27 yaşındaki Semin Öztürk, çocukluğundan beri düşlediği "Türkiye'yi yurtdışında temsil etme" hayalini 14-15 Temmuz'da Romanya'da düzenlenecek Aeromania Havacılık Festivali'nde gerçekleştirecek.

Eskişehir’de düzenlenen 'Model Uçak ve Helikopter Festivali' renkli görüntülere sahne oldu. Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'nde yapılan festivale 50'ye yakın pilot katıldı. Pilotlar, model uçak, jet ve helikopterleriyle gösteri uçuşu yaptı. O isimlerden biri de Türkiye'nin ilk kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk'tü.

Gökyüzündeki serüvenine babası pilot Ali İsmet Öztürk ile 9 yaşında uçarak başlayan Semin Öztürk, yurtiçinde 360 beygir gücündeki "Pitts S2-B" uçağıyla yaptığı 12 gösteriyle Türkiye'de adını duyurdu. Öztürk, Eskişehir'de gerçekleştirdiği son gösterisinin ardından "Türkiye'yi yurtdışında temsil etme" hayalini gerçeğe dönüştürmek üzere ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar tarafından 14-15 Temmuz'da Romanya'da düzenlenecek ve birçok ülkeden 35 akrobasi uçağının katılacağı Aeromania Havacılık Festivali'ne uğurlandı.

Öztürk, "Her zaman yurtdışında Türk bayrağını dalgalandırma hedefimin olduğunu söylüyordum. Bu fırsatı yakaladığım için heyecanlıyım ve mutluyum" dedi. Yolculuk sponsorluğunu Türk Hava Yolları'nın yaptığını belirten Öztürk, THY yetkililerine teşekkür etti.

 

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 Ankaraguclu
 3 Temmuz 2018 Salı 16:42
Helal olsun Sivrihisarımızın gururu basarılar kardesimize

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim