DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVALİMANI OTELİ

Türkiye'den

11 Haziran 2019 Salı 12:15

İstanbul Havalimanı içinde açılan 451 odalı Yotel’in dünyada başka bir benzeri yok…

İstanbul Havalimanı, dünyanın en büyük havalimanı oteline ev sahipliği yapıyor. İstanbul Havalimanı’nda faaliyete geçen 451 odalı Yotel’in dünyada eşi benzeri yok. Odaları günlük ve saatlik olarak satılan otelde 4 saatlik bir oda fiyatı ise 80 Euro’dan başlıyor.

İstanbul Havalimanı’ndaki otelin yoğun ilgi gördüğünü belirten Yotel İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen, “Bizim için çok heyecanlı bir proje. Türkiye’ye ilk girişimiz. Yotel büyümekte olan bir gurup. Dünyanın en büyük havalimanında, biz de kendi açımızdan en büyük otelimizi açtık. Terminal içinde bulunan, hem hava tarafında hem kara tarafında 451 tane odası olan başka bir otel yok. Kolaylıkla buna dünyanın en büyük havalimanı oteli olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Saatlik odalara yoğun ilgi

Otele ilginin yoğun olduğunu ve beklentinin üstünde talep aldıklarını söyleyen Göymen, “Şu anda bulunduğumuz yer Yotel’in hava tarafında pasaport kontrolünden sonra olan kısım. 174 odaya sahibiz. Burada saatlik satışları var. Minimum dört saatlik satışları var. Şu anda sizlerin de bildiği gibi otelcilik tamamen taleple alakalı. Fiyatlar sürekli değişken olmakla beraber, şu anda başlangıç fiyatımız 80 euro. Dört saatin üstünde kaldığınız her saat başına bir miktar fazla ödüyorsunuz. Saatlik sattığımız için otelin doluluk oranı yüzde 100’leri geçmiş durumda” diye konuştu.

Tüketiciye saatlik sunulan odaları günde beş kez satabileceklerini söyleyen Göymen, “Bizim amacımız aynı odayı günde 2 veya 3 kere satabilmek. Bu bile çok zor, ama bu şekilde çalışıyoruz. Bunu yapabildiğimiz zaman zaten size yüzde 200 doluluğu vermiş oluyor. Bu da çok büyük bir başarı… Kara tarafında da 277 odamız var. Oranın da genelde ‘gecelik sistem’ üzerine kurulmuş bir düzeni var. Fakat orada da ihtiyaç dahilinde 4 saatten başlayarak saatlik odaya da kabul ediyoruz. Kara tarafında doluluk oranı şu an yüzde 50-60’larda. Tahminim bayramdan sonra hem yolcu sayısındaki, hem de uçak sayısındaki artışla rakamların istediğimiz yere geleceğini düşünüyoruz” dedi.

Yolcuya 15 Euro’ya duş imkanı

Yotel’de sadece oda hizmeti vermediklerini, isteyen yolcuya 15 euro karşılığında sadece duş imkanı sunduklarını söyleyen Göymen, “Amacımız normal havalimanı dışında bir otelin getirdiği tüm hizmetleri yolcularımıza sunmak. Fakat yolcu profilinden dolayı terminal ve havalimanı yolcusunun hizmetleri farklı. Biz de onlara yönelmek istedik. Öncelikli olarak saatli satış, lounge hizmeti veriyoruz. Burada belli zamanlarda kaldığınız, internetinize bağlandığınız, yemeğinizi yediğiniz bir hizmet veriyoruz. Airport Lounge kısmını da veriyoruz. Duş imkanlarımız var. Sadece duş yapabiliyorlar veya sadece konaklayabiliyorlar. Bir duşun maliyeti 15 euro. Duşa yolcuların ilgisi çok yüksek” açıklamalarında bulundu.

İş insanları için özel toplantı odaları

Oteli kullanan iş insanlarına toplantı odası hizmeti sunduklarını söyleyen Göymen, “Otelimiz 25 bin metre kare. 451 odamız var. 277 tane kara tarafında 174 tane hava tarafında. Hava tarafındaki odalarımızın 102 tanesi küçük saatlik odalar. 13 metrekareden başlıyor. Kar tarafındaki odalarımız da 13 metrekareden başlıyor, 30 metrekareye kadar çıkıyor. Ayrıca 5 tane süitimiz var, onlar da 70 metrekareden başlıyor. Ayrıca iş insanları için toplantı salonu veya iki kişilik özel görüşme salonları var. Uygun bir ücret karşılığında müşterilerimiz buralardan da yararlanabiliyor” dedi.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim