ATLASGLOBAL'DEN AÇIKLAMA

Havacılık Haberleri

26 Kasım 2019 Salı 20:25

Bugün seferlerini durduran Atlasglobal açıklama yaptı

Seferlerini durduran Atlasglobal'in açıklaması şöyle:

2015-2016 yıllarında ülkemizde yaşanan terör olayları ve hain darbe girişimi havacılık sektöründe büyük yaralar açmış, taşınan yolcu sayısı ve yolcu gelirlerinde 2017 yılı dahil önemli kayıplara neden olmuştur. Havacılık sektörünün itici gücü olan turizm sektörü açısından olumsuz geçen söz konusu dönemin ardından, güvenlik algısı ve ana pazarlarla olan politik ilişkilerdeki iyileşmenin desteğiyle 2018 yılında başlayan toparlanma süreci devam etmiş; bu konuda alınan tedbirlerin etkileri havacılık sektörüne de olumlu bir şekilde yansımaya başlamıştır.

2015-2016 yıllarında yaşanan bu elim olaylar gerek operasyonel gerekse de ticari açıdan Havayolumuzu olumsuz yönde etkilemiştir. Bunun yanı sıra 2018 yılı ikinci yarısında Türk Lirası’nda yaşanan hızlı ve agresif dalgalanmalar özellikle iç pazar dinamiklerini de olumsuz etkileyerek uçakla seyahat etme talebinde azalmaya sebep olmuştur.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen, Havayolumuz tarafından alınan yeni stratejik kararlar çerçevesinde 2018 yılı ikinci yarısında toparlanma sürecine girilmiş ve operasyonlarımız tekrar kar eder hale getirilmiştir. Ancak yakın geçmiş olumsuzlukları ve beraberinde getirdiği ekonomik yük ve 2019 yılı Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan büyük artış, Havayolumuz açısından 2016/2017 kayıplarımızı yeterli sürede telafi etme imkanımızı ortadan kaldırmıştır.

Nakit akışımızdaki gerekli yapılandırma ve iyileştirmeyi sağlamak amacıyla, tüm uçuşlarımıza 26 Kasım 2019 itibariyle, 21 Aralık 2019 tarihine kadar ara vermek zorunda kaldığımız bilgisini arz ederiz.

Bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcularımızın satın aldıkları biletleriyle ilgili 15 Aralık 2019 tarihine kadar gerekli tespitler tarafımızca yapılacaktır. Yolcularımızın iade ve değişiklik talepleri ile ilgili uygulanacak işlemler 16 Aralık 2019 tarihinde web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Bütün satış kanallarımızdan bilet satış işlemleri 16 Aralık 2019 tarihine kadar kapalı tutulacaktır.

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 Gültekin Ünal
 27 Kasım 2019 Çarşamba 10:46
Bütün Atlas emekçi personele geçmiş olsun diliyor. İçinden geçtikleri bu huzursuz sıkıntılı dönemin mümkün olduğu kadar kısa sürmesini dilerim. Maalesef sektörümüz ve aslında memleketimizin ekonomik, sosyal ve demokratik yapısı içler acısı durumda. Başarının yerini hiç bir mazeret tutmasa da, şirket sahipleri ve onların “yöneticilerinin” mazeret üretmede ki marifetleri ve bunları emekçilerine, müşterilerine ve kamuoyuna sunma hünerleri kesinlikle oscar ödülü kıratında. Zaten üç kuruşa çalıştırdıkları, ve de çoğunlukla ya eksik veya geç ya da iç ettikleri emekçi haklarının onlar için hiçbir anlamı, değeri yok, “tohumuna para mı verdim?, bini bir para” mantığı hakim. Ama ümit ediyorum, “çok değerli, vazgeçilmez” şirket sahibi, üst yöneticileri tabi bütün bu olanları çok önceden öngördüğü için, zamanında önlemini ve gelen kaynakları istedikleri gibi yönlendirip, yukarıdaki bağlantılarını da kullanarak, kendilerine en uygun zamanda tereyağından kıl çeker gibi işin içinden sıyrılabilmişlerdir. Biz emekçilerin önemi yok, onlar ve etrafı her şeyin ve herkesin üstünde, önünde geliyor. Japon gibi dinsiz kitapsız allahsız yöneticiler bu durumda utançlarından hayatlarını sonlandırıyor diye duymuştum. Herhalde bizim yöneticilerin kulağına bu tarz bir dedikodu ulaşmadı.

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim