ARNAVUTLUK'A TEKNİK DESTEK TÜRKİYE'DEN

Türkiye'den

12 Şubat 2018 Pazartesi 11:19

Türkiye ile Arnavutluk arasında sivil havacılıkta teknik işbirliğine yönelik anlaşma imzalandı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM), 24-26 Ocak 2018 tarihleri arasında Türkiye'yi ziyaret eden Arnavutluk sivil havacılık heyeti ile teknik işbirliğine yönelik mutabakat zaptı imzaladı.

Arnavutluk Sivil Havacılık Genel Müdürü Krislen Keri başkanlığındaki Arnavutluk heyeti,  iki ülke arasındaki sivil havacılık ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla SHGM’ye çalışma ziyaretinde bulundu. Ziyaret kapsamında Arnavutluk’un sivil havacılık altyapısını geliştirmek ve Arnavutluk’un ikinci havalimanı olarak inşası süren Vlora Havalimanı için ihtiyaç duyulan teknik destek ve eğitim ihtiyacını karşılamak üzere teknik işbirliğini öngören bir mutabakat zaptı imzalandı.

Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın ve Arnavutluk Sivil Havacılık Genel Müdürü Krislen Keri tarafından imzalanan mutabakat zaptı ile karşılıklı dostluk ve güvene dayanan yakın ilişkilerin daha ileriye taşınacağı vurgulandı.

Arnavutluk heyeti program kapsamında, SHGM heyeti ile birlikte İstanbul 3. Havalimanı’na ve Türk Hava Yolları’na da ziyaretler gerçekleştirdi. Programa eşlik eden Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Genti GAZHELI de, söz konusu temasların ve imzalanan mutabakat zaptının Arnavutluk-Türkiye ilişkilerine yeni bir boyut kazandıracağını ifade etti.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim