MENÜ
İstanbul 13/17
Airkule
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AIRBUS SAĞLIK HİZMETİNDE LİDER
Havacılık Haberleri
11 Ekim 2021 Pazartesi 14:50

AIRBUS SAĞLIK HİZMETİNDE LİDER

Global Medical Response, 21 yeni Airbus helikopteri sipariş etti

Global Medical Response (GMR), büyüyen hava ambulansı filosuna H125, H130 ve H135 Ailelerinden olmak üzere 21 adet yeni helikopter ekledi ve 23 adetlik ek helikopter sipariş opsiyonu ile toplam siparişini 44’e çıkarıyor.

GMR Alliances Group Başkanı Rob Hamilton, “Hali hazırda Airbus’ın çeşitli helikopterlerini uçuruyoruz. Tüm Airbus helikopterlerinin ortak özelliği ve bizim de bu kritik görevleri üstlenirken aradığımız en önemli özellik güvenilirliktir. Airbus filomuz da buna hızlı bir şekilde yanıt vermemize ve kritik vakalara en iyi şekilde hayatta kalma şansını vererek uygun düzeyde bakımla onları taşımamıza olanak tanıyor. Bu yeni helikopterlerin eklenmesiyle, filomuz daha da güçleniyor ve en zorlu durumlarda hayat kurtarıyor” dedi.

38 binden fazla çalışanı ile endüstri lideri olarak; hava, yer, özel ve konut yangın hizmetleri ve yönetilen tıbbi ulaşım organizasyonu ile GMR, Airbus helikopterlerinin en büyük operatörlerinden biridir. GMR, Air Evac Lifeteam, Guardian Flight, Med-Trans Corp. ve REACH Air Medical Services de dahil olmak üzere birden fazla işletim markası aracılığıyla bakım sağlıyor. GMR operasyonları ile 2020 yılında 125.000’den fazla hasta taşındı. Bu son verilen siparişler de GMR’nin yaklaşık 133 helikopterden oluşan mevcut Airbus filosuna eklenecek.

GMR’nin yeni siparişi ve verilen ek siparişler son yıllarda devam eden filo genişletme çabalarının bir parçasıdır. Airbus, son 18 ayda GMR’ye 15 adet yeni helikopter teslim etti.

Airbus Helicopters Inc. ve Kuzey Amerika Bölgesi Başkanı Romain Trapp “Medikal hava misyonu yüksek kullanılabilirlik oranları talep ediyor. H125 ve H130, tek motor segmentinde standardı belirlerken, H135 ise bu görevdeki tutarlı güvenilir performansı sayesinde çift motor segmentinde öne çıkıyor. GMR’nin tüm çift motorlu filosunun H135’ten oluşması, onun tıbbi hava pazarındaki başarısını açık bir şekilde gösteriyor. GMR ile uzun süredir devam eden ilişkimizi sürdürmeye devam etmekten gurur duyuyoruz ve her zaman gereken en yüksek kullanılabilirlik seviyelerini desteklemeye devam etmeye hazırız” dedi.

Airbus Helicopters, bugün dünyada uçan 2600 acil tıbbi hizmet (EMS) helikopterlerinin yaklaşık yüzde 55’ini sağlayan, hava tıbbi nakliye endüstrisinin önde gelen helikopter sağlayıcısı konumunda... ABD’de son on yılda satılan tüm yeni hava ambulans helikopterlerinin yarısından fazlası Airbus tarafından üretildi. H125 ve H130, özellikle ABD pazarında tek motorlu hava ambulansı misyonları için bir referans olmakla birlikte H135 helikopterleri de acil tıbbi hizmetlerde (EMS) bir pazar lideri.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Airkule