8 BİN TEKNİSYENİ İLGİLENDİREN TİS İMZALANDI

Havacılık Haberleri

2 Kasım 2018 Cuma 14:35

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Özçelik-İş Sendikası arasında 6.Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

THY TEKNİK A.Ş.‘DE MUTLU SON

Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binasında dün düzenlenen törende imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile Türk Hava Yolları’nın başarılı alt markası Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. çalışanlarının ücretlerinde ve sosyal yardım ödemelerinde artış sağlandı. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. adına Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ve Genel Müdür Ahmet Karaman’ın imzaladığı Toplu İş Sözleşmesini, Özçelik-İş Sendikası adına ise Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci imzaladı.

YENİ TİS NELER GETİRİYOR

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Özçelik-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi, 1 Temmuz 2018 ile 30 Haziran 2021 tarihleri arasındaki üç yıllık dönemi kapsayacak ve yaklaşık 8 bin çalışanın ücretlerinde artış gerçekleştirecek.  Ücret artışı ile birlikte, çalışanların ücreti 2018 yılı Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları için ortalama yüzde 14,5 artmış olacak. 2018 yılı Ekim, Kasım ve Aralık ayları içinse Haziran ücretlerine oranla ortalama yüzde 22,8 artış sağlanmış olacak. Bu artışlara ilâveten düşük ücretli iş gruplarına 100 ila 150 TL’lik seyyanen artış sağlanmış olacak. Takip eden 2, 3, 4 ve 6. altı aylık dönemlerde ise ücretlere enflasyon oranında, 5. altı aylık dönemde ise enflasyon +1 oranında artış yapılacak. Yapılacak olan ücret artışlarının dışında, her ay çalışanlara ödenmekte olan sosyal yardım miktarı da, brüt olarak 1. yıl için yüzde 31 artışla 615 liradan 800 liraya çıkarılacak, ikinci yıldan itibaren de yine 6 aylık dönemlerde ücret zammı oranında artış gerçekleştirilecek. Diğer taraftan, sendika üyesi tüm çalışanlara bir defaya mahsus olmak üzere 5000 TL net ek ödeme yapılacak.

AYCI: ÇALIŞANLARIMIZIN MUTLULUĞU MARKAMIZIN KAZANIMI

İmzalanan sözleşmeyle ilgili görüş beyan eden Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “Bu topraklarda yüzyıllardır düstur edindiğimiz başlıca ilkelerimizdendir; Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” nasihati. Sağlıklı her yönetimsel işleyişin olmazsa olmazıdır bu anlayış, tıpkı Türk Hava Yolları marka topluluğunun sahip olduğu gibi. Başarılı alt markamız Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. çalışanlarımızın motivasyon ve kurum aidiyetini artıracak bu önemli sözleşmeyi imza altına aldığımız için oldukça memnunuz. Çalışanımızın mutluluğunun, markamızın daimi kazanımı olacağı yaklaşımımızdan hareketle daha nice büyük başarıların Türk Hava Yolları ailesince hayata geçirilmek üzere hazır beklediğine inancımız tam.” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan da, “Sekiz bin üyemizin hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi için altına imza attığımız toplu iş sözleşmemiz, tüm taraflara hayırlı olsun. Uzun istişareler ve çalışmalar sonucu, bugün uzlaşmayla sonuçlanan toplu iş sözleşmemizin, sosyal ve maddi kazanımlarla dolu olmasından dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı’nın hizmete girdiği bir dönemde, bu sözleşmeyi karşılıklı diyalog içerisinde imzalamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2015 Airkule
İletişim